Afirmace je věta, pomocí které „těm nahoře“ řeknete, co si přejete, a když ji budete omílat tisíckrát dokola, tak se vám to splní :-). Nebo taky ne. Strašně totiž záleží na tom, jak to budete dělat.

Já používám tyhle kouzelné věty každý den. Mívám takovou afirmační snídani :-). Pojďme si teď vytvořit jednu pěknou afirmaci pro zdraví a podívat se, jak to funguje.

Musí se vymyslet správná věta – ta správná pozitivní afirmace

To je hodně důležité. Zkuste se teď vcítit do následujících vět. Vnímáte mezi nimi nějaký rozdíl?

1) Moc chci být zdravá.
2) Cítím se dokonale zdravá, šťastná a plná energie.

Když se ponořím do první věty, cítím z ní smutek. Právě teď jsem nemocná, nešťastná a moc chci, aby to bylo jinak. Vesmír (moje podvědomí) ale cítí právě to, že jsem nešťastná a smutná a že chci… a tak mi to splní. Doslova: pořád budu jenom chtít a nic se nezlepší.

Afirmace pro zdravíDruhá věta je jiná. Úplně jiná. Aspoň pro mě :-). Když si ji říkám, nevědomky se při tom usmívám. A opravdu tu energii cítím. Najednou v představách pobíhám po lese prosvíceném sluníčkem. Tohle vesmír, resp. mé podvědomí pochopí. Třeba to nedokáže splnit v příští minutě, tak rychlá jeho doručovací služba v případě zdraví asi není, ale začne na tom pracovat a dá mému tělu jednoznačný pokyn, ať už s tím něco dělá a uzdraví se.

Možná si teď ťukáte na čelo, jak se asi máte cítit skvěle a zdraví, když máte zrovna horečku 38 a hlava vás bolí k prasknutí. Někdo to nejspíš umí i tak, ale mně to také nejde. Tu druhou větu si říkám preventivně každé ráno, ale když jde do tuhého a cítím se mizerně, tak ji na chvíli vyměním za něco pro mě uvěřitelnějšího. Nejlíp mi funguje „Můj imunitní systém skvěle pracuje, uzdravuju se každou vteřinou.“ Tomu dokážu věřit, dokážu se do toho vcítit a tím pádem to má šanci fungovat. Každý to má trošku jinak, musíte na sobě dělat pokusy :-).

K procítění afirmace je ideální, když ještě využijete hladinu alfa, v ní se vašemu podvědomí našeptává ještě lépe :-). (O hladině alfa, jak se do ní dostat a jak ji lze využívat, si můžete přečíst tento článek >>)

Mějte ji pořád nablízku

Až budete mít vymyšlenou tu správnou, vaší jedinečnou kouzelnou větu, obklopte se jí. Mějte ji pořád u sebe. Dovolte jí, ať s vámi splyne a „oblafne“ vaše podvědomí, které vám pořád našeptává něco úplně jiného. Dejte si ji na ledničku. Nahrajte si ji do mobilu. Napište si ji na kartičku a dejte do tašky…

Já nejradši používám kartičky (nejsem troškař, mám těch přání víc :-)) a nahrávky do mobilu:

  • Kartička

    Napište si svou větu na nějaký tvrdší papír, rozměr tak akorát, aby se vám vešel do kapsy v tašce a padnul hezky do ruky :-). Já mám kartičky tak 7 x 9 cm. Můžete si k tomu nalepit nebo namalovat i nějaký obrázek, který bude vystihovat to, co si přejete.

  • Nahrávka do mobilu

    Tohle je úžasná věc. Určitě si svou kouzelnou větu nahrajte a pak poslouchejte, vaše přání získá úplně jiný rozměr. Nahrajte ji s nadšením v hlase, usmívejte se při tom, buďte hodně pozitivně naladění. Není nic horšího, než si pak pouštět utrápený, smutný hlas bez energie, tvrd