Afirmace je věta, pomocí které „těm nahoře“ řeknete, co si přejete, a když ji budete omílat tisíckrát dokola, tak se vám to splní :-). Nebo taky ne. Strašně totiž záleží na tom, jak to budete dělat.

Já používám tyhle kouzelné věty každý den. Mívám takovou afirmační snídani :-). Pojďme si teď vytvořit jednu pěknou afirmaci pro zdraví a podívat se, jak to funguje.

Musí se vymyslet správná věta – ta správná pozitivní afirmace

To je hodně důležité. Zkuste se teď vcítit do následujících vět. Vnímáte mezi nimi nějaký rozdíl?

1) Moc chci být zdravá.
2) Cítím se dokonale zdravá, šťastná a plná energie.

Když se ponořím do první věty, cítím z ní smutek. Právě teď jsem nemocná, nešťastná a moc chci, aby to bylo jinak. Vesmír (moje podvědomí) ale cítí právě to, že jsem nešťastná a smutná a že chci… a tak mi to splní. Doslova: pořád budu jenom chtít a nic se nezlepší.

Druhá věta je jiná. Úplně jiná. Aspoň pro mě :-). Když si ji říkám, nevědomky se při tom usmívám. A opravdu tu energii cítím. Najednou v představách pobíhám po lese prosvíceném sluníčkem. Tohle vesmír, resp. mé podvědomí pochopí. Třeba to nedokáže splnit v příští minutě, tak rychlá jeho doručovací služba v případě zdraví asi není, ale začne na tom pracovat a dá mému tělu jednoznačný pokyn, ať už s tím něco dělá a uzdraví se.

Možná si teď ťukáte na čelo, jak se asi máte cítit skvěle a zdraví, když máte zrovna horečku 38 a hlava vás bolí k prasknutí. Někdo to nejspíš umí i tak, ale mně to také nejde. Tu druhou větu si říkám preventivně každé ráno, ale když jde do tuhého a cítím se mizerně, tak ji na chvíli vyměním za něco pro mě uvěřitelnějšího. Nejlíp mi funguje „Můj imunitní systém skvěle pracuje, uzdravuju se každou vteřinou.“ Tomu dokážu věřit, dokážu se do toho vcítit a tím pádem to má šanci fungovat. Každý to má trošku jinak, musíte na sobě dělat pokusy :-).

K procítění afirmace je ideální, když ještě využijete hladinu alfa, v ní se vašemu podvědomí našeptává ještě lépe :-). (O hladině alfa, jak se do ní dostat a jak ji lze využívat, si můžete přečíst tento článek >>)

Mějte ji pořád nablízku

Až budete mít vymyšlenou tu správnou, vaší jedinečnou kouzelnou větu, obklopte se jí. Mějte ji pořád u sebe. Dovolte jí, ať s vámi splyne a „oblafne“ vaše podvědomí, které vám pořád našeptává něco úplně jiného. Dejte si ji na ledničku. Nahrajte si ji do mobilu. Napište si ji na kartičku a dejte do tašky…

Já nejradši používám kartičky (nejsem troškař, mám těch přání víc :-)) a nahrávky do mobilu:

  • Kartička

    Napište si svou větu na nějaký tvrdší papír, rozměr tak akorát, aby se vám vešel do kapsy v tašce a padnul hezky do ruky :-). Já mám kartičky tak 7 x 9 cm. Můžete si k tomu nalepit nebo namalovat i nějaký obrázek, který bude vystihovat to, co si přejete.

  • Nahrávka do mobilu

    Tohle je úžasná věc. Určitě si svou kouzelnou větu nahrajte a pak poslouchejte, vaše přání získá úplně jiný rozměr. Nahrajte ji s nadšením v hlase, usmívejte se při tom, buďte hodně pozitivně naladění. Není nic horšího, než si pak pouštět utrápený, smutný hlas bez energie, tvrdící, jak jste úžasně zdraví a šťastní :-).

Opakujte si ji

Svou kouzelnou větu si co nejčastěji opakujte. Čtěte si ji, myslete si ji, pouštějte si ji z mobilu do sluchátek. Kdykoliv si vzpomenete. Udělejte si z toho rituál. Jak jsem psala, mám každý den svou „afirmační snídani“ :-). Popíjím čaj a při tom si čtu kartičky. Pak, když jsem to potřebovala, jsem si dřív pouštěla ještě nahrávku. Vysvětlovala jsem to svému podvědomí celkem intenzivně :-).

Hejno ptáků

S každým přečtením a procítěním své kouzelné věty jako byste ji posadili na křídla jednoho z ptáčků. Až jich bude hodně, roznesou vaše přání do světa v obrovské síle…

Pořádně afirmaci prociťte

Jak už jsem psala na začátku – nestačí větu jenom přečíst. Důležité, hodně důležité je, abyste ji procítili. Když si budete větu číst a budete přitom myslet na to, jak je zase mizerné počasí a vlastně celý život stojí za houby, moc to fungovat nebude. Při větě typu „Jsem zdravá a plná energie“ se vžijte do pocitu, jak třeba jedete na kole kolem jezera, dýcháte čerstvý vzduch a je vám fantasticky.

Důležitá poznámka :-): musíte se do toho vžít tak, jako kdyby to bylo tady a teď. Skutečnost zrovna teď. Jestliže si představujete, že jste zdraví a šťastní u moře, vnímejte, jak máte pod nohama teplý písek, jak si máčíte ruku do chladné vody v moři, jak vás ovívá vítr. Nepozorujte svoje záda, jak někam ta osoba (vy) jde. Buďte tou osobou, sebou. Buďte přímo tam, nepozorujte se z povzdálí..

Na ničem nelpěte

Už jsem to psala, ale opakování neuškodí :-). Tohle je totiž také hodně důležité. Afirmaci si opakujte co nejčastěji, vnímejte hezké pocity s ní spojené, přijměte to jako skutečnost, jako kdyby se to už stalo, ale v mezidobí na to nemyslete. Nezkoumejte, jestli už se něco začíná měnit. Nehledejte všude „znamení“ :-).

Když zasejete mrkev, také nechodíte pořád k záhonku rozhrabávat hlínu, jestli už roste :-).

Věříte, že zkrátka vyroste, až přijde čas. Úplně stejně zasejte semínka svých přání a věřte, že se o jejich splnění vesmír dobře postará.

Afirmace jsou skvělá věc. Když se je naučíte používat, začnou se dít zázraky :-). Je to jedna z technik, která mi hodně pomohla přenastavit svou mysl (do té doby plnou strachů, podvědomých negativních programů, které jsem si do podvědomí uložila hlavně v dětství atd.) a díky tomu se uzdravit.

Ideální je, když k afirmacím přidáte ještě metodu vizualizace, tím se mohou krásně aktivovat samoléčebné procesy. Můžete zkusit třeba moji vedenou meditaci na aktivaci samoléčení – tady si ji můžete zdarma stáhnout >>

Pokud vás téma meditací zajímá a rádi byste to vzali „zgruntu“ :-), připravila jsem pro vás 7 vedených meditací pro uzdravení těla i mysli, zaměřených na konkrétní témata. Všechny dohromady vám mohou hodně pomoci svou mysl přenastavit a udělat ve svém životě pozitivní změny nejen v oblasti zdraví.

Jana
  • Pokud byste rádi dostávali upozornění na nové články, napište mi prosím e-mail zde >>