Máte už dlouho kašel a nemůžete se ho zbavit? Tento týden se mě ptali na radu už tři kamarádi, kteří kašlou dva měsíce a déle, léky nezabírají… Je načase sepsat svoje zkušenosti, třeba se vám budou také hodit :-).

Mám pro vás jednak babské rady, které mi na kašel kdysi opravdu fungovaly (je krásné to psát v minulém čase a být už dlouho v pohodě :-)), jednak i takové okénko do psychosomatiky, protože jsem přesvědčená, že dlouhotrvající kašel „není jen tak“.

Začneme babskými radami. Sepíšu jich sem poměrně hodně, ale to neznamená, že je musíte všechny najednou použít :-). Zkoušela jsem v průběhu let různé metody a následující věci mi opravdu pomáhaly. Různě jsem je obměňovala a praktikovala vždycky jenom něco. Vy si vyberte, co s vámi souzní, co je vám sympatické a věříte tomu, dejte na svou intuici. Pokud daná věc nezabere, zkuste jinou. Ne na každého funguje všechno.

Babské rady na kašel

Cibulový sirup

Cibule

Cibuli nakrájejte na kostičky, dejte do misky, zalijte medem nebo posypejte moučkovým cukrem a trochu pomačkejte. Nechte přes noc odležet (v ledničce, misku můžete přikrýt), cibule pustí šťávu. Tu užívejte po lžičce co nejčastěji. Jiná varianta – cibuli nakrájejte na kolečka a do zavařovací sklenice naskládejte střídavě vrstvy cibule a medu nebo cukru. Poslední vrstva je med nebo cukr. Vše stlačte, sklenici zavřete a dejte na noc do ledničky.

Sádlové obklady

Na kuchyňskou utěrku namažte silnější vrstvu sádla. Přiložte na hrudník až ke krku. Překryjte igelitem. Poslední vrstva je ručník. Něčím všechno upevněte, aby vám obklad vydržel celou noc – můžete třeba obvázat tělo šátkem apod.

Jitrocelový sirup, tymiánový sirup

Já jsem ho vždycky koupila v lékárně, ale běžně se dá vyrobit i doma.

Homeopatika

  • Suchý dráždivý kašel (hlavně v noci, vleže) – Drosera 15CH – užívat 1 kuličku před spaním a dále pak při každém záchvatu kašle. Přes den také při kašlání.

  • Když máte v průduškách hlen a nejde vykašlat – záchvaty suchého kašle, kdy vykašlete malé množství hlenu – Coccus cacti 9CH – užívat 1 kuličku 3x denně.

  • Vlhký kašel, kdy vykašláváte – na to je homeopatik hodně a nemám bohužel vyzkoušené žádné „100% jisté“, v tomhle případě se kdyžtak poraďte s nějakým homeopatem.