Jak jsem psala v mém příběhu, ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti z úspěšné cesty za zdravím. Zkusila jsem spoustu metod, postupů, receptů a aktivit a často zjišťovala, že nakonec fungují ty nejjednodušší, nejlevnější, nejpřirozenější. Budu o nich psát články (a elektronické knížky, pdf ke stažení atd.) a přála bych si, aby vám co nejvíce pomohly a inspirovaly vás. Chci vám ukázat zkratku, popsat konkrétní návody, které jsem sama úspěšně vyzkoušela.

Nejsem propagátorem jedné konkrétní metody ani žádných extrémů, ať už ve stravování nebo v čemkoliv jiném.

Jsem zastáncem celostního přístupu, přirozených metod a způsobu života – v souladu s přírodou a se sebou sama.

Můj zestručněný „recept na uzdravení“:
  • přijetí dané situace
  • hluboké a jednoznačné vnitřní rozhodnutí, že se uzdravím
  • naslouchání své intuici, hlasu svého těla, sama sobě
  • soustavná práce s psychikou, ovlivňování podvědomí, změna způsobu myšlení
  • pomoc tělu přirozenými způsoby, nastartování samouzdravovacích procesů (pročištění těla od všeho, co mu škodí, dodání mu všeho, co potřebuje, využití různých alternativních metod apod., podrobný seznam a popis by byl na dlouho :-).)

Inspiraci a pomoc zde mohou najít nejen ti, kdo jsou nemocní, chtějí se např. dostat z vleklých zdravotních problémů apod., ale i ti z vás, kdo chtějí preventivně zdraví posílit a zařadit zdravý životní styl jako běžnou součást svého života.

O čem tedy budu psát :-):

1) Zdravé tělo

Způsobů, jak léčit tělo, je hodně, já mám v zásobě ty přírodní, přirozené, jednoduché… Předám vám „babské“ i jiné rady a zkušenosti, které jsem za ty roky posbírala, jak se dostat z konkrétních nemocí, jak posílit imunitu, jak se detoxikovat, jak využít bylinky a alternativní metody Tělo má obrovskou samouzdravovací schopnost, stačí mu trochu pomoci a budete jako rybička :-).

Práce s psychikou

2) Práce s psychikou

Jsem přesvědčena, že 90 % příčin všech nemocí je v psychice. Pomocí práce s psychikou se lze dostat téměř ze všeho, aniž byste platili horentní sumy za různé způsoby léčení. Část článků tedy bude věnována právě ovlivnění psychiky a podvědomí, síle myšlenek, vědomému uzdravování, psychosomatice (tedy „co nám tělo a nemoc říká“), odstraňování psychických bloků, sebelásce, rovnováze, sebevědomí, „pohlazení duše“.

Dočtete se, jak nastartovat pozitivní myšlení, i když vám právě není nejlépe, jak na sobě začít pracovat a jak vystoupit z bludného kruhu, ve kterém se možná nacházíte. Pomohu vám přenastavit myšlení a využít vliv psychiky na zdraví v maximální míře.

3) Zdravá strava

Ve stravování myslím obzvláště platí, že každý jsme jiný, máme odlišné potřeby. Někomu vyhovuje některý z extrémnějších směrů typu veganství, raw strava, makrobiotika apod., pro druhého to není ideální a potřebuje úplně jiný typ jídelníčku. Obecné principy ale fungují víceméně pro všechny. Důležité je naslouchat vlastnímu tělu, zkoušet, inspirovat se.

Popíšu vám cestu, kterou jsem ve stravování zvolila já. Poradím vám, jak sestavit zdravý jídelníček přirozeně, jednoduše, tak, abyste netrávili hodiny v kuchyni a aby vám to chutnalo. Budu s vámi sdílet své recepty.

A pak už to bude na vás :-).

Zdravé cvičení

4) Zdravé cvičení

Mým celoživotním koníčkem i původním povoláním je sport (vystudovala jsem FTVS UK). Další články budou věnovány tomu, jak a co konkrétně cvičit, abyste tím podpořili své zdraví, jak zařadit přirozeně pohyb do svého života, aniž byste se museli mučit v posilovně a tak, abyste z toho měli radost :-). Poradím vám i jednoduchá cvičení na konkrétní problémy.

5) A další…

  • Doporučím vám knížky, které mi hodně pomohly.
  • Popíšu vám své zkušenosti s různými alternativními způsoby a metodami léčení.
  • Najdete zde postupně rozhovory s odborníky, léčiteli i lidmi, kteří svou cestu za zdravím také vyhráli.
  • a tak dále….uvidíme, kudy se bude naše společná cesta ubírat :-).

Poskládejte si svou mozaiku dokonalého zdraví tak, aby žádný dílek nechyběl.

Přeji vám hodně štěstí na vaší cestě!

Ještě jedno důležité upozornění:

Veškeré informace zde uvedené prosím používejte na základě uvědomění vlastní zodpovědnosti. Nejsem lékař, všechna doporučení na tomto blogu vycházejí z mých vlastních, praxí ověřených zkušeností na základě informací načerpaných ze spousty knih, kurzů, internetu, osobních rad a zkušeností jiných lidí, lékařů a léčitelů. Nemohu přebrat jakoukoliv zodpovědnost za případné komplikace. Zároveň rozhodně neodrazuji od návštěvy lékaře a netvrdím, že lékařská péče nepomáhá – v určitých případech je naopak nutností. Tento blog berte proto jako inspiraci, jako vyjádření mého názoru a jednejte dle vlastního uvážení.

Zkrátka – „nesušte kočku v mikrovlnce :-)“.