Vprvním díle článku jsem psala o tom, jak moc je v dnešní době potřeba tělo čas od času pořádně pročistit a pak se o něj průběžně starat. Možná jsem vás trošku tím výčtem, co na nás kde číhá, vystrašila :-), ale když víme, jak na to, a jednou za čas dopřejeme tělu generální úklid, budeme v pohodě. Takovou generálkou je právě hloubková detoxikace organismu. Pokud vás trápí delší dobu nějaké zdravotní problémy, určitě moc doporučuji tímhle začít.

V tomhle článku vám napíšu několik konkrétních tipů, jak na to.

Když jsem kdysi hledala cestu, jak se uzdravit, jednou z prvních věcí, kterou jsem zkoušela, bylo zdravě jíst. Ale přestože můj jídelníček byl myslím správně sestavený, výsledky se nedostavovaly. Až po čase mi jeden celostní lékař řekl, že mám hodně zanesená střeva, že vůbec nedokážou z toho jídla vstřebat do těla potřebné živiny. Zato toxiny, kterých jsem měla ve střevech spoustu, se měly moc dobře a dělaly v těle neplechu.

Kdybych pokračovala „jen“ se zdravou stravou, tak by se časem střeva alespoň do určité míry sama pročistila, ale nejspíš by to trvalo hodně dlouho. Rozhodla jsem se tehdy dát na jeho rady a vyzkoušet pořádnou očistu organismu, opravdu zgruntu.

Čím začít při detoxikaci: střeva, játra, ledviny