Musím přiznat, že alergie na pyl, konkrétně na břízu, mě několik let pořádně potrápila. Dneska jsme s břízou kamarádky :-), a já bych vám moc ráda popsala, jak se mi to podařilo.

Začnu mým „alergopříběhem“ :-):

Alergie na břízu přišla přibližně v mých 35 letech. Absolvovala jsem vyšetření a už jsem si nesla domů klasické pilulky a kortikoidy na stříkání do nosu. Dva roky jsem s nimi pylovou sezonu vždycky nějak přežila, ale rýma a svědění očí se zhoršovaly. Třetí rok se k tomu přidalo pylové astma a já jsem „vyfasovala dýchátko“.

břízy - alergie na pylZačala jsem také chodit na injekční léčbu. Ne na takovou tu pozvolnou, kdy chodíte často na zvykací dávky, ale vždycky asi tři kola zhuštěné verze před pylovou sezonou. Tím se mi hodně zhoršila pracně získaná celková imunita a já jsem psychicky spadla zase o několik pomyslných pater dolů. Na alergii mi to nepomohlo vůbec. „Vtipné“ bylo, že mi pak lékař po druhém roce absolvovaných injekcí řekl, že to opravdu moc nepomáhá a to, že se imunita zhoršila, je běžné. A že by mi doporučoval se na to vykašlat.

Jak to tak bývá, také jsem se od něj dozvěděla, že tohle už budu mít napořád.

Naštěstí už jsem měla podobnou zkušenost se stafylokokem v nose. Tehdy jsem také slyšela, že se ho nezbavím a do smrti si musím stříkat do nosu kortikoidy. Aby ten lékař podpořil svoje tvrzení, hned si sám stříknul do nosu :-). „Vidíte, já s tím samým bojuji už deset let. Budete ráda, když to udržíme v tomto stavu pět let, pak se to nejspíš zhorší.“

Dneska, po letech, kdy už mám nadhled a leccos už vím o fungování psychiky, o zdravém žití, o obrovské inteligenci a samouzdravovacích schopnostech našeho těla, mi přijde až neuvěřitelné, že tohle lékaři mohou říci.

O tom, jak jsem se rozhodla jeho tvrzení neuvěřit a stafylokoka jsem se zbavila, si můžete přečíst můj samostatný článek >>

Takže když jsem od alergologa slyšela onu zaklínací větu „toho se nezbavíte“, byla to pro mě poslední kapka, poslední návštěva v téhle ordinaci a zároveň obrovská výzva a motivace :-). Rozhodně jsem se nehodlala smířit s tím, že budu do smrti brát prášky, stříkat si do nosu kortikoidy a dýchat sprej na astma.

Začala jsem pátrat, zkoušet, studovat. A vyléčila jsem se. Úplně. Neberu jediný lék, ani když břízy „práší o sto šest“ :-).

bříza - jehnědyJenom ještě perlička – asi tři roky poté, co už jsem byla bez alergie, jsem k onomu alergologovi zašla ještě jednou. Chtěla jsem pro jistotu předepsat léky, kdyby se alergie rozjela, protože byl začátek sezony a já začala smrkat. Pak se naštěstí ukázalo, že to byla normální rýma na pár dní, žádná alergie, ale to jsem v tu chvíli nevěděla. Pamatuju si, jak se na mě tehdy díval. Vůbec mi nevěřil, že jsem tři roky alergii neměla. Podezíral mě, že jsem chodila k jinému alergologovi. Zlobil se na mě. Když jsem mu popisovala, co všechno jsem pro to udělala a jak jsem se uzdravila, jenom pokrčil rameny, moc ho to nezajímalo, považoval to za výmysl.

Co jsem pro vyléčení dělala a co mi nejvíce pomohlo, konkrétní rady a postupy jsem popsala v druhém díle článku.

Jasné je jedno :-):

Uzdravit se rozhodně můžete. Když budete doopravdy chtít. A také – všechno se vším souvisí. Nejde léčit jen zánět průdušek nebo alergii na břízu, je potřeba uzdravovat vždycky celého člověka.

Důležité PS: Tímhle článkem nechci v žádném případě pomlouvat lékaře. Dotyčnému se omlouvám, nic proti němu osobně :-). I já, dokud jsem své zdraví nevzala do svých rukou, nevím, co bych si počala, kdyby mi nepředepsal ty léky. Spoustě lidí mohou opravdu pomoci alespoň tím, že jim zmírní příznaky.

A ne každý je nadšenec jako já :-), ne každý je ochoten pro své zdraví tolik udělat. A v takovém případě jsou kortikoidy záchranou. Minimálně do té doby, než se doopravdy uzdravíte.

Jen jsem chtěla popsat pravdivě svůj příběh, abych inspirovala a dodala naději vám, kdo jste ochotni tu zodpovědnost za svoje zdraví opravdu přijmout a chcete se ne léčit, ale uzdravit. Abyste věděli, že je možné se uzdravit. Že vůbec nemusí být pravda, že „už to budete mít napořád“, přestože to od lékaře můžete slyšet jako já.

Howgh, jak říkají indiáni :-).

Přeji vám krásné, teplé jaro a volný nos :-),

Jana
  • Pokud byste rádi dostávali upozornění na nové články, napište mi prosím e-mail zde >>