Jednou z hlavních příčin opakujících se nemocí dýchacích cest je špatný stav našeho tlustého střeva. Trvalo mi dlouho, než jsem před lety na tohle přišla a ještě déle, než jsem našla ty správné postupy, jak střevům pomoci. Od okamžiku, kdy jsem to udělala, se můj zdravotní stav tehdy začal radikálně zlepšovat. Obrovskou roli hraje také psychika, ale když tlusté střevo není zrovna v nejlepší kondici, práce s psychikou nemůže přinést tak dobré výsledky, půjde to mnohem pomaleji.
Nejdříve trocha teorie:-):
Asi vás překvapí, jak jsou střeva velká: když bychom „rozbalili“ tenké a tlusté střevo, byla by to plocha větší než tenisový kurt. Už jen tohle když si uvědomíme – jak obrovskou plochou působí střeva na ostatní orgány a celé tělo, je jasné, že jejich vliv je obrovský.
Jak jsem psala v článku s receptem na kvašené zelí, ve střevech žije obrovské množství bakterií. Jsou mezi nimi užitečné i škodlivé a je hodně důležité, aby těch užitečných bylo dostatečné množství. To, jestli jich máme opravdu dost, totiž zásadně ovlivňuje naši imunitu.
Pokud střeva fungují správně, vytváří jakousi bariéru – zabraňují proniknutí škodlivých mikroorganismů do vnitřního prostředí těla. Mikroflóra sama vytváří antibiotické, protivirové a protimykotické látky. Naše tělo je strašně chytré, jen mu musíme pomoci :-).
V dnešní době je ale bohužel spousta faktorů, kvůli kterým se užitečná střevní mikroflóra ničí, kolabuje její přirozený rozmnožovací systém, ubývá a pokud s tím něco neuděláme, dostaneme se brzy do bludného kruhu nemocí, ani nevíme jak. Ničí ji hlavně špatná strava (plná chemie, soli, cukru…), antibiotika, ale také ve velké míře stres, elektrosmog a další…
Dalším předpokladem je, že musíme mít tlusté střevo čisté, jinak se nemohou správně vstřebávat živiny, v usazeninách se množí škodlivé bakterie, plísně, parazité… oslabené střevo jim v tom nedokáže zkrátka zabránit a prospěšná střevní mikroflóra nemá moc šanci vítězit. Škodlivé bakterie pak produkují toxiny, které pronikají do těla a vznikají různé záněty apod., dokonce mohou proniknout až do mozku a způsobit nemoci typu deprese, hyperaktivita u dětí, autismus, epilepsie…
Jak souvisí dýchací cesty se střevem?
Podle tradiční čínské medicíny jsou tlusté střevo a plíce párové orgány, jejich energetické dráhy tvoří jeden okruh. Tlusté střevo tedy dýchací cesty hodně ovlivňuje. Když nepracuje správně, celá dráha střevo – plíce (tj. včetně průdušek atd.) se oslabuje.
Opakované rýmy, záněty průdušek apod. může způsobovat také nahromaděný hlen ve střevech, jehož velkým zdrojem jsou mléčné výrobky. Pokud vás nebo vaše děti často trápí rýma nebo kašel, zkuste úplně vyřadit mléčné výrobky z jídelníčku. Také zkuste na čas vyřadit cokoliv pšeničného, protože dnešní pšenice obsahuje přílišné množství lepku a zalepuje sliznici střeva. Když to vydržíte alespoň 6 týdnů, mohou se začít dít zázraky (budu ráda, když mi pak napíšete :-)).
Asi už je jasné, že mít čisté a dobře fungující střevo je jedna z nejlepších věcí, kterou můžeme pro uzdravení dýchacích cest (ale nejen jich, v podstatě pro uzdravení čehokoliv) udělat.
Co můžeme udělat konkrétně
Očista střev lněným semínkem
Lněné semínko sice nepročistí střevo úplně důkladně, jako jiné, razantnější metody, ale také ho usazenin, parazitů, hlenů atd. částečně zbaví. Absorbuje toxiny a odvádí je z těla.
Lněným semínkem bychom měli střevo čistit tři týdny – každý den nalačno místo snídaně. Nejprve je potřeba narušit slupky – rozemlít ho, rozdrtit válečkem apod. (každý den čerstvou porci). Užívá se spolu s kefírem a lněným olejem:
1. týden: 1 lžíce lněného semínka, 1 lžíce lněného oleje, 100 ml kefíru
2. týden: 2 lžíce lněného semínka, 2 lžíce lněného oleje, 100 ml kefíru
3. týden: 3 lžíce lněného semínka, 3 lžíce lněného oleje, 150 ml kefíru
Během dne vypijte cca 2 litry čisté, neperlivé vody, aby se všechny toxiny odvedly z organismu ven.
Tato kúra se nedoporučuje jen v těhotenství a při vážných zdravotních problémech.
Pokud byste to chtěli vzít zgruntu :-), pročistěte si kromě střeva i další orgány a celé tělo. Například jarní očista jater dělá také zázraky.
Detoxikace je zkrátka něco, co může být zlomovým momentem k lepšímu na vaší cestě za zdravím.
Já na ni nedám dopustit už spoustu let. Všechny svoje zkušenosti (spoustu metod, návodů a tipů) jsem vám sepsala v komplexním pomocníkovi >>
Mějte se krásně a napište mi, budu ráda za jakékoliv vaše zkušenosti.
Dobrý den od letošního roku mám velké problémy s dýcháním, chodím už sedmým rokem ke své alergoložce mám předepsané prášky Xados a Symbicort které užívám při potížích ale vůbec se mi to nelepší jsem úplně bezradná Bohužel se mi minulý týden situace zase zhoršila takže mám antibiotika Dalacit ale myslím že jsou ničemu protože mi vůbec nepomohli. Jsem zahleněná ráno a večer vykašlávám hnusné žluté hleny a už si nevím pomoci. Moc bych Vás prosila o radu, jsem úplně na dně. Terezka 28 let.
Hezký den, Terezko, tohle bude chtít komplexní přístup. Pročistit střeva, dodat jim probiotika, pročistit játra a ledviny a celé tělo. Nevím, co jíte, ale odhaduji potřebu velké změny v jídelníčku. Pro začátek určitě vynechat mléčné výrobky, cukr… Pak také rozhodně celkově posilovat imunitu. A klíčová věc – pracovat s psychikou. Tam bude kořen všech problémů. Na Mozaice si kdyžtak najděte články, tam jsem všechno popsala, co pomáhalo mně: jsou tu články o detoxikaci, změně stravování, posílení imunity, jak na alergii. A když si vyfiltrujete kategorii psychiky, doporučuji přečíst v podstatě všechny články. Co se týká pomoci po fyzické stránce, asi bych zkusila koloidní stříbro (také o něm píšu), žluté hleny bych odhadovala na bakterie a na ty stříbro zabírá. Také článek (Nejen) babské rady na kašel a další – Zachránce při rýmě a zánětu dutin – o proplachování nosu slanou vodou, to bych určitě také doporučila. Takto stručně nejde poradit, ale v těch článcích jsem právě všechno popsala, tak si to prosím dohledejte. Moc Vám držím palce, Jana
Dobry den pani Mgr. Bejckova. Srdecne Vas zdravim a chci se zeptat,zda je mozne se k Vam objednat. Man dosti velke zdravotni potize- opakujici se virozy a astma…hrozi invalidni duchod..
Dekuji za odpoved Zalska G.
Hezký den, já bohužel žádnou praxi neprovozuji. Ale jestli chcete, napište mi prosím e-mail a já se Vám pokusím poradit. Jana