Jednou z hlavních příčin opakujících se nemocí dýchacích cest je špatný stav našeho tlustého střeva. Trvalo mi dlouho, než jsem před lety na tohle přišla a ještě déle, než jsem našla ty správné postupy, jak střevům pomoci. Od okamžiku, kdy jsem to udělala, se můj zdravotní stav tehdy začal radikálně zlepšovat. Obrovskou roli hraje také psychika, ale když tlusté střevo není zrovna v nejlepší kondici, práce s psychikou nemůže přinést tak dobré výsledky, půjde to mnohem pomaleji.

Nejdříve trocha teorie:-):

Asi vás překvapí, jak jsou střeva velká: když bychom „rozbalili“ tenké a tlusté střevo, byla by to plocha větší než tenisový kurt. Už jen tohle když si uvědomíme – jak obrovskou plochou působí střeva na ostatní orgány a celé tělo, je jasné, že jejich vliv je obrovský.

Jak jsem psala v článku s receptem na kvašené zelí, ve střevech žije obrovské množství bakterií. Jsou mezi nimi užitečné i škodlivé a je hodně důležité, aby těch užitečných bylo dostatečné množství. To, jestli jich máme opravdu dost, totiž zásadně ovlivňuje naši imunitu.

Pokud střeva fungují správně, vytváří jakousi bariéru – zabraňují proniknutí škodlivých mikroorganismů do vnitřního prostředí těla. Mikroflóra sama vytváří antibiotické, protivirové a protimykotické látky. Naše tělo je strašně chytré, jen mu musíme pomoci :-).

Tlusté střevoV dnešní době je ale bohužel spousta faktorů, kvůli kterým se užitečná střevní mikroflóra ničí, kolabuje její přirozený rozmnožovací systém, ubývá a pokud s tím něco neuděláme, dostaneme se brzy do bludného kruhu nemocí, ani nevíme jak. Ničí ji hlavně špatná strava (plná chemie, soli, cukru…), antibiotika, ale také ve velké míře stres, elektrosmog a další…

Dalším předp