Kdo má zdravá, čistá, dobře fungující játra, má vyřešenu nejspíš polovinu zdravotních problémů. Jsou totiž naší „čističkou“, nejdůležitějším orgánem pro detoxikaci. Když jsem v průběhu let hledala řešení na různé zdravotní problémy, nejčastější radou léčitelů a všech, kdo se zabývají alternativní medicínou, bylo: „Pročistěte si hlavně střeva a játra“.

Velkou výzvou v tomto smyslu z poslední doby pro mne byla infekční mononukleóza mé kamarádky. Učebnicový příklad: oteklé uzliny, horečky přes 40, v krvi EB virus a špatné jaterní testy. Léky na to nejsou, tělo se musí s nemocí poprat samo. Dozvuky trvají často několik měsíců.

Mimochodem – příčina nemoci byla stoprocentně psychosomatická, také učebnicový příklad. Je až neuvěřitelné, jak psychika funguje. Ale to by bylo na samostatný článek, ten dnešní je o játrech.

Očista jater 

Když jí polevily horečky, bylo jasné, že je potřeba dát do pořádku játra, aby se uzdravení urychlilo.

játraJak asi tuší věrní čtenáři mého blogu, hned jsem jí „naservírovala“ můj eBook Detoxikace od A do Z aneb návrat ke kořenům zdraví, spolu s tisíci moudrými radami, jak si má nejprve pročistit střeva a pak játra pořádnou jaterní očistou :-). I teď si myslím, že by to bývala byla nejjednodušší a zároveň nejjistější cesta, jak játra uzdravit, ale kamarádka mi s očistou dala košem :-). Maximálně byla ochotna „něco polykat“…nezbylo, než najít náhradní řešení. A tak jsem vymýšlela … a vymyslela. Dala jsem dohromady postup na uzdravení jater pro lenochy :-), který pak dodržovala.

Postup na uzdravení jater pro lenochy :-)…

Přibližně 1 měsíc užívat:

  • tinktura z ostropestřce (2 x denně 20 kapek podle návodu)

  • jaterní čaj 3 x denně (nechat si namíchat směs v bylinářství nebo koupit hotovou směs v lékárně – měla by obsahovat opět ostropestřec)

  • homeopatika Phosphorus 9CH – 5 kuliček 3 x denně nechat rozpustit pod jazykem

  • kroupová kaše – 30 dní jíst každý den hrst vařených krup. Večer je namočit a druhý den do měkka uvařit. Velmi důležité je pozvolné vaření po dobu 1 hodiny. Musí být opravdu měkké a jíst by se měly teplé.

  • přírodní preparát Himalaya LIV 52 (na ochranu a regeneraci jater)

  • na posílení imunity gel z Aloe vera a tablety GS echinacea forte

aloe vera

A výsledek? Za měsíc měla jaterní testy v normě, po všech stránkách se cítila zdravá a silná, neměla žádné obvyklé dozvuky této nemoci. Uff :-).

Kromě opečovávání jater jsme se s kamarádkou zaměřily hlavně na práci s psychikou – jak jsem psala, nemoc si způsobila hodně pravděpodobně sama. Nejvíce pomohla každodenní vizualizace v hladině alfa (pokud by vás tohle téma zajímalo, popisuji ho v tomto článku).

Důkladná jaterní očista

Ale zůstaňme ještě u jater – pořád zastávám názor, že jednou za delší čas (nebo takto – v případě nějaké nemoci, která zasáhne játra) je ideální si udělat důkladnou jaterní očistu, kterou uvádím v eBooku Detoxikace od A do Z aneb návrat ke kořenům zdraví. Je to očista opravdu „z gruntu“, která játra „uklidí“ na dlouhou dobu a pořádně, do hloubky. Pokud se vám do ní ale nechce (nejprve je potřeba pročistit při tomto postupu střeva, pak teprve játra), výše popsaný postup je myslím dobrou alternativou. Uzdravení jater je sice obrazně řečeno „povrchnější“, ale jaterní testy by se tím měly srovnat.

Já sama jsem se nyní (po asi 10 letech) rozhodla opět důkladně celé tělo pročistit – právě metodami popsanými v eBooku. Po očistě jater jsem si nechala ze zvědavosti udělat jaterní testy – podle doktora mám játra jako miminko, doporučil mi dát si občas aspoň panáka, aby se moje játra nenudila :-).

Tak vám přeji hodně štěstí a zdravá játra, ať už zvolíte jakoukoliv metodu.

Jana

  • Pokud byste rádi dostávali upozornění na nové články, napište mi prosím e-mail zde >>