Kdo má zdravá, čistá, dobře fungující játra, má vyřešenu nejspíš polovinu zdravotních problémů. Jsou totiž naší „čističkou“, nejdůležitějším orgánem pro detoxikaci. Když jsem v průběhu let hledala řešení na různé zdravotní problémy, nejčastější radou léčitelů a všech, kdo se zabývají alternativní medicínou, bylo: „Pročistěte si hlavně střeva a játra“.

Velkou výzvou v tomto smyslu z poslední doby pro mne byla infekční mononukleóza mé kamarádky. Učebnicový příklad: oteklé uzliny, horečky přes 40, v krvi EB virus a špatné jaterní testy. Léky na to nejsou, tělo se musí s nemocí poprat samo. Dozvuky trvají často několik měsíců.

Mimochodem – příčina nemoci byla stoprocentně psychosomatická, také učebnicový příklad. Je až neuvěřitelné, jak psychika funguje. Ale to by bylo na samostatný článek, ten dnešní je o játrech.

Očista jater 

Když jí polevily horečky, bylo jasné, že je potřeba dát do pořádku játra, aby se uzdravení urychlilo.

játraJak asi tuší věrní čtenáři mého blogu, hned jsem jí „naservírovala“ můj eBook Detoxikace od A do Z aneb návrat ke kořenům zdraví, spolu s tisíci moudrými radami, jak si má nejprve pročistit střeva a pak játra pořádnou jaterní očistou :-). I teď si myslím, že by to bývala byla nejjednodušší a zároveň nejjistější cesta, jak játra uzdravit, ale kamarádka mi s očistou dala košem :-). Maximálně byla ochotna „něco polykat“…nezbylo, než najít náhradní řešení. A tak jsem vymýšlela … a vymyslela. Dala jsem dohromady postup na uzdravení jater pro lenochy :-), který pak dodržovala.

Postup na uzdravení jater pro lenochy :-)…

Přibližně 1 měsíc užívat:

  • tinktura z ostropestřce (2 x denně 20 kapek podle návodu)

  • jaterní