Od té doby, co bylo oficiálně zakázáno užívat koloidní stříbro vnitřně (povoleno je pouze vnější užití), vedou se o něm dlouhé diskuse. Jelikož ale velké množství lidí ho chce užívat dál, e-shopy obvykle uvádějí dvojí informace: jedny povolené a druhé (ty k vnitřnímu užití) s podtitulkem typu „dříve se užívalo takto“.

Vzhledem k výše uvedenému zákazu je následující článek a návody v něm uvedené pouze vyjádření mého soukromého názoru, popsání mých osobních zkušeností, nelze je brát jako oficiální doporučení. Nikoho nenabádám k jeho užívání, nepřebírám jakoukoliv zodpovědnost.

Koloidní stříbro „přepralo“ mého stafylokoka

Pokud jde o vnitřní užívání v určitých, jednorázových případech, jsem rozhodně v „táboře zastánců“. Kdysi mi koloidní stříbro pomohlo zlikvidovat stafylokoka v nose, o kterém lékaři tvrdili, že se ho už nikdy nezbavím. Říkali mi, že budu ráda, když to udržím v tomto stavu pár let a že se vše bude pravděpodobně spíše zhoršovat. Ani prý nemá cenu brát žádná antibiotika, na 99 % nezaberou. To mě ale neznali :-).

Jimi předepsané kortikoidy jsem nebrala a jejich pesimistický názor se snažila z hlavy vytěsnit. Naopak jsem se jednoznačně rozhodla, že se uzdravím.

Toto je u všech nemocí obecně nejdůležitější: být rozhodnutá/-ý se uzdravit za každou cenu a věřit tomu.

Zapátrala jsem kde se dalo, objevila koloidní stříbro a do půl roku nebylo po stafylokokovi ani památky :-).

Vzhledem k tomu, že bylo pravděpodobné, že „milý“ stafylokok si vesele žije ještě jinde než jenom v mém nose, rozhodla jsem se pro kombinaci vnitřní kúry a intenzivního stříkání do nosu. Pokud máte „jenom“ rýmu, bolest v krku apod., určitě bude stačit stříkat lokálně do nosu nebo do krku.

Co je koloidní stříbro – účinky
Jedná se o ryzí metalické stříbro rozložené v destilované vodě. Díky velmi malé velikosti částic snadno proniká k patogenním mikroorganismům. Spolehlivě prý ničí všechny druhy bakterií, v případě virů je efekt podle některých zdrojů o něco málo menší (podle jiných je stejně silný), ale mělo by určitě fungovat ve velké míře i na ně, rovněž pak na plísně atd.

Jak se užívá

V návodu se píše toto:

  • Vnitřní užití je nejlepší ráno a večer nalačno (případně