Koloidní stříbro: zázračné přírodní antibiotikum nebo je pro lidi nebezpečné?

Od té doby, co bylo oficiálně zakázáno vnitřní užití koloidního stříbra (povoleno je pouze vnější), vedou se o něm dlouhé diskuse. Jelikož ale velké množství lidí ho chce užívat dál, e-shopy obvykle uvádějí dvojí informace: jedny povolené a druhé (ty k vnitřnímu užití) s podtitulkem typu „dříve se užívalo takto“.

Vzhledem k výše uvedenému zákazu je následující článek a návody v něm uvedené pouze vyjádření mého soukromého názoru, popsání mých osobních zkušeností, nelze je brát jako oficiální doporučení. Nikoho nenabádám k jeho užívání, nepřebírám jakoukoliv zodpovědnost.

Koloidní stříbro „přepralo“ mého stafylokoka

Pokud jde o vnitřní užívání v určitých, jednorázových případech, jsem rozhodně v „táboře zastánců“. Kdysi mi koloidní stříbro pomohlo zlikvidovat stafylokoka v nose, o kterém lékaři tvrdili, že se ho už nikdy nezbavím. Říkali mi, že budu ráda, když to udržím v tomto stavu pár let a že se vše bude pravděpodobně spíše zhoršovat. Ani prý nemá cenu brát žádná antibiotika, na 99 % nezaberou. To mě ale neznali :-).

Jimi předepsané kortikoidy jsem nebrala a jejich pesimistický názor se snažila z hlavy vytěsnit. Naopak jsem se jednoznačně rozhodla, že se uzdravím.

Toto je u všech nemocí obecně nejdůležitější: být rozhodnutá/-ý se uzdravit za každou cenu a věřit tomu.

Zapátrala jsem kde se dalo, objevila koloidní stříbro a do půl roku nebylo po stafylokokovi ani památky :-).

Vzhledem k tomu, že bylo pravděpodobné, že „milý“ stafylokok si vesele žije ještě jinde než jenom v mém nose, rozhodla jsem se pro kombinaci vnitřní kúry a intenzivního stříkání do nosu. Pokud máte „jenom“ rýmu, bolest v krku apod., určitě bude stačit stříkat lokálně do nosu nebo do krku.

Co je koloidní stříbro
Jedná se o ryzí metalické stříbro rozložené v destilované vodě. Díky velmi malé velikosti částic snadno proniká k patogenním mikroorganismům. Spolehlivě prý ničí všechny druhy bakterií, v případě virů je efekt podle některých zdrojů o něco málo menší (podle jiných je stejně silný), ale mělo by určitě fungovat ve velké míře i na ně, rovněž pak na plísně atd.

Jak se užívá

V návodu se píše toto:

 • Vnitřní užití je nejlepší ráno a večer nalačno (případně – pokud je uvedeno – častěji). Převalujte co nejdéle v ústech a poté polkněte.

 • Pijte alespoň 2 litry čisté vody denně, aby se patogeny odplavily a nezatěžovaly organismus. Pokud se cítíte malátní, snižte na několik dní dávku. Jakmile se budete cítit zase dobře, začněte postupně opět zvyšovat.

 • Po užívání koloidního stříbra je potřeba doplnit „přátelské“ bakterie ve střevech. Sice jsou ničeny jen v případě vysokého a dlouhodobého dávkování, ale je lepší to nepodcenit. V lékárně se prodávají laktobacily určené po léčbě antibiotiky.

 • Užívejte maximálně měsíc, poté je vhodné udělat pauzu.

 • Další variantou je stříkání koloidního stříbra lokálně – do nosu a do krku.

 • Koloidní stříbro by neměly užívat děti do 3 let, těhotné a kojící ženy.

1)   Základní 21 denní čistící kúra (vnitřní užití)

Tato kúra prý pročistí tělo od všech patogenů (viry, bakterie, plísně). Absolvovala jsem ji asi rok po vyléčení ze stafylokoka. Následující dávkování je pro koncentraci 20 ppm:

 • prvních 7 dnů 2 x denně 4 ml (vnitřně)
 • druhých 7 dnů 2 x denně 8 ml
 • třetích 7 dnů 3 x denně 8 ml

Kúru lze zvolit jako další alternativu očisty od bakterií, plísní atd. při systematické postupné očistě celého těla, kterou popisuji v eBooku Detoxikace od A do Z aneb návrat ke kořenům zdraví. Je to však očista „pouze“, jak je psáno, od všech patogenů, nemůžeme ji zaměňovat s celkovou očistou organismu jako takového. O té si můžete přečíst v článku o různých druzích očistných kúr nebo ve zmiňovaném eBooku.

2)   Chřipka, infekce dýchacích cest, stafylokok, streptokok

Doporučovaná množství jsem tehdy našla různá, ale v průměru odpovídaly následujícímu postupu (takto jsem užívala já proti stafylokokovi v nose, vnitřně asi měsíc a několik měsíců stříkání do nosu):

 • zpočátku 3 x denně 20 až 30 ml (vnitřně) – ideální je rozdělit ještě do více dávek než 3 x denně, toto množství užívat maximálně 5 dní
 • po zmírnění příznaků 3 x denně 8 ml
 • ke konci nemoci 2 x denně 8 ml
 • zároveň každou 1 až 2 hodiny stříkat do nosu (do krku) – po zmírnění příznaků ve větších časových odstupech

3)   Rýma nebo bolest v krku bez celkového oslabení, bez teploty apod.

 • každou 1 až 2 hodiny stříkat do nosu (do krku)

4)   Další možnosti využití

(nemám vyzkoušeno, ale věřím, že funguje, na vnější užití je i oficiálně povoleno)

 • popáleniny, nemoci kůže, akné (potírat)
 • hojení ran (polít, nastříkat)
 • lymská borelióza (vnitřně)
 • záněty močových cest (vnitřně)
 • salmonelóza (vnitřně)
 • ušní infekce (stříkat nebo kapat)
 • záněty očí (kapat)
 • záněty v ústní dutině (vyplachovat)
 • žaludeční problémy (vnitřně)
 • vaginální mykózy (výplachy)
 • štípnutí hmyzem (potírat)
 • nastříkat do podpaží jako deodorant nebo např. na vyprané ponožky – eliminuje pachy :-).
 • dezinfekce vody

Jaké koloidní stříbro koupit

Koloidní stříbro je doporučeno skladovat v tmavé skleněné nádoběNa internetu naleznete koloidní stříbro od mnoha výrobců. Je potřeba vybrat opravdu kvalitní – někteří výrobci si nechávají dělat atesty apod. Pokud mi napíšete (viz kontakty), pošlu vám ráda odkaz, které jsem si tehdy vybrala. Mělo by se prodávat i v některých lékárnách – nemám vyzkoušeno (oficiálně pouze pro vnější užití). Já osobně preferuji nákup od přímého výrobce než hromadnou výrobu distribuovanou do lékáren – už kvůli časové prodlevě, než se k zákazníkovi stříbro dostane – při dlouhém skladování může pomalu ztrácet svou účinnost.

Existují různé koncentrace, nejčastěji se používá 10 nebo 20 ppm – já jsem na doporučení volila 20.

Skladování

Ideální je tmavá nádoba, ve skříňce apod., pokojová teplota, ale hlavně co nejdále od zdrojů magnetického záření (televize, mobily, mikrovlnka, počítače).

Proč bylo zakázáno vnitřní užití

Údajně protože nebyla vědecky prokázána jeho neškodnost. Jedním z hlavních důvodů je (podle mne v podstatě teoretické) nebezpečí argirie – tj. zešednutí kůže. Ta by však mohla hrozit pouze v případě, že bychom pili obrovské množství po velmi dlouhou dobu, např. trvale několik let. Lidé se rovněž bojí usazování stříbra coby těžkého kovu v těle. Usazují se však částice stříbra pouze mnohonásobně větší (nad 1000 nm), než jaké jsou v koloidním stříbru (4 nm). Ty by se měly vyloučit z těla v řádu několika dnů. Oproti stříbru jsou naopak nebezpečné např. rtuť nebo olovo, které se v těle hromadí snadno. (Uvedená čísla vycházejí z uskutečněných studií.)

Můj názor

V souvislosti s argirií jsem důkazem neškodnosti :-). Vnitřně jsem užívala koloidní stříbro asi měsíc v poměrně velkých dávkách, stříkala si často do nosu (několik měsíců) a ještě jsem nezešedla, zešedl jenom ten stafylokok :-). Žádné jiné vedlejší účinky na sobě nepozoruji. Osobně jsem na základě prostudování informací toho názoru, že pokud ho nepijeme po litrech, tak tělu neškodí, naopak může hodně pomoci. Ale je na každém, aby se svobodně rozhodl, našel si další informace atd., nikoho k užívání rozhodně nenabádám. Jen mi přišlo škoda nepodělit se o svou zkušenost :-). V současnosti ho používám občas formou stříkání do nosu a do krku, když cítím, že „na mě něco leze“. Pro vnitřní užívání bych se asi rozhodla opět jen v případě nějakého problému typu stafylokok, borelioza apod. Případně udělat jednorázově zmiňovanou očistnou kúru. Jinak bych spíše raději volila jiné způsoby léčby, ve velkém, preventivně apod. bych raději koloidní stříbro neužívala, člověk nikdy neví :-).

Rada na závěr: posilujte celkově svou imunitu a pročistěte organismus

Jak jsem psala, koloidní stříbro mi pomohlo se úplně zbavit stafylokoka v nose. Nespoléhala jsem ale jenom na stříbro, snažila jsem se posílit i celkově imunitu, být psychicky vyrovnaná a v pohodě atd. Mé nejosvědčenější postupy jsem sepsala v článku o imunitě. Hodně k uzdravení přispělo i to, že jsem pořádně pročistila tělo, snažila se mu dodat všechno, co potřebuje atd., zkrátka jsem se snažila se sebou něco udělat celkově. Zkušenosti s čištěním těla jsem sepsala do eBooku – podrobnější informace najdete tady >>

Jana

 • Pokud byste rádi dostávali upozornění na nové články, napište mi prosím e-mail zde >>
2018-11-09T19:58:05+00:00

O autorce:

Mám za sebou úspěšnou uzdravovací cestu. Posbírala jsem během ní velké množství zkušeností a vědomostí, jak celostním přístupem, přirozenými způsoby vzít zdraví do vlastních rukou a poskládat všechny dílky do pomyslné mozaiky. Rozhodla jsem se je sdílet na tomto webu, abych vám, kdo se motáte v bludném kruhu nemocí nebo jen chcete své zdraví upevnit, pomohla najít zkratku. Vítejte na Mozaice zdraví :-). Mgr. Jana Bejčková

49 komentářů

 1. Míša 7.1.2019 at - Odpovědět

  Dobrý den,
  poprosím Vás taky o informaci, kde stříbro koupit. Mám na obličeji nějaké červené vyrážky, prý dermatitida, tak ho chci na to vyzkoušet. Myslíte, že pomůže? Děkuji Míša

 2. Lukáš 18.12.2018 at - Odpovědět

  Zdravím, jsem moc rád, že jsem našel váš článek a prosím o info kde nejlépe koupit koloidni stříbro, moc děkuji

 3. Janka 13.12.2018 at - Odpovědět

  Dobry vecer poprosim vas aj ja kde najlepsie zohnat striebro koloidne mam paradentozu sa mi kyve dolna jednotka krcky su obnazene uz je aj vela vysunuta lekari mi chcu dat antibiotika lenze kojim 4 mesacnu dcerku myslite ze keby si to len lokalne strikam na dasna ze by mi to pomohlo a malej neublizilo?dakujem

  • Jana 14.12.2018 at - Odpovědět

   Dobrý den, Janko, napsala jsem Vám email. Myslím, že by stříbro pomoci v tomto případě mohlo, protože ničí bakterie. Jana

 4. Vera 7.12.2018 at - Odpovědět

  Dobry den,prosim o informace o koloidnim stribru dekuji.vera-dubska@email.cz

  • Jana 7.12.2018 at - Odpovědět

   Dobrý den, děkuji za komentář, napíšu Vám do e-mailu. Jana

 5. Vlasta Emilie 27.11.2018 at - Odpovědět

  Dobrý večer Jani, začínám s léčbou KS v dávkách tak, jak píšete v článku. 3.měsíc se léčím se zlatým stafylokokem s podezřením na MRSA v krku, ale ATB nepomáhají. Našla jsem Váš článek a to rozhodlo. Po prvních 24h užívání jsem prospala s malými přestávkami větší část dne, přejde to po pár dnech nebo to znamená, že je něco špatně? Je pravda, že bolest v krku už je o dost mírnější.Mám ale dlouhodobě horší jaterní testy(tuk na játrech) a tak se trochu bojím. Děkuji za sdílení zkušeností s KS, dodala jste mi odvahu. S pozdravem Vlasta E.

  • Jana 28.11.2018 at - Odpovědět

   Dobrý den, Vlasti, myslím, že únava je do určité míry v pořádku – koloidní stříbro „bojuje“ s těmi bakteriemi a tělo se jich musí zbavovat… a na to je potřeba energie. Zkuste hodně pít, abyste je tělu pomohla vylučovat. Když by únava nebo jiné doprovodné projevy trvaly dlouho nebo se to zhoršovalo, pak by bylo na místě snížit na pár dní třeba dávkování. Ale já nejsem odborník na stříbro, jen jsem popsala svoje zkušenosti a toto je můj osobní názor. Já jsem žádnou únavu nepociťovala, jen vím, že při jakékoliv detoxikaci (což toto je) může tělo takto reagovat. Napíšu Vám do mailu kontakt na výrobce koloidního stříbra, který Vám v tomto dokáže poradit fundovaněji. Moc Vám držím palce, ať se brzy uzdravíte! Jana

 6. Helena 13.11.2018 at - Odpovědět

  Hezký den lečim se již delši dobu streptokokem mohla byste mi poradit jaké to střibro a dávkováni moc vám děkuji Helena.

  • Jana 13.11.2018 at - Odpovědět

   Hezký den, Heleno, napíšu Vám do mailu. Díky za komentář. Jana

 7. Helena 13.11.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den mám stafilokoka mohla bystemi poradit jake koupit střibro a dávkovani .Moc děkuji

 8. Miluše 9.11.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den Jani.
  Také bych Vás mile poprosila o kontakt , kde stříbro zakoupit., děkuji moc , Miluše

 9. Lenka 9.11.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den,
  prodělala jsem toxoplasmozu, četla jsem, že by mohlo stříbro také pomoci. Jsem často unavena a bolí mě uzliny na krku. Mohu poprosit o adresu, kde mohu stříbro zakoupit?

  • Jana 9.11.2018 at - Odpovědět

   Dobrý den, Lenko, já s toxoplasmozou osobní zkušenost nemám, ale odhaduji, že by stříbro pomoci mohlo. Napíšu Vám kontakt do mailu. Přeju, ať se brzy uzdravíte. Jana

 10. Sergej 31.10.2018 at - Odpovědět

  Dobry den Jano,
  Taky bych měl zájem o to, kde se dá koupit kvalitní koloidni stribro? Máme podobné vynikajíci zkušenosti s timto produktem. dekuji moc za pěkný članek.

  • Jana 31.10.2018 at - Odpovědět

   Dobrý den, díky moc za sdílení zkušeností. Kontakt Vám napíšu do mailu. Jana

 11. Ema 27.10.2018 at - Odpovědět

  Dobry den uz rok mam problem s mocovymi cestami. Byli mi zjistene ruzne bakterie v moci. Brala jsem ruzne antibiotika a nic nezabrali. Ted mi gynekolozka zjistila ze mam hojne streptokoka v pochve. Predepsala mi dalsi antibiotika. Bojim se, ale ze nezaberou. Rada bych zkusila stribro. Muzete mi doporucit davkovani a kde koupit? Dekuji za odpoved

  • Jana 27.10.2018 at - Odpovědět

   Hezký den, Emo, doporučení na stříbro Vám napíšu do e-mailu. S močovými cestami to je většinou komplexnější záležitost. Je potřeba celkově posílit imunitu, doplnit probiotika do střev (tam sídlí 80 % imunitního systému), pročistit se, upravit stravu, aby byla hodně zásaditá…pít k tomu bylinkový čaj na ledviny atd. Ale na přeléčení akutního stavu tipuji, že by stříbro pomoci mohlo. Brzy se uzdravte! Jana

 12. Bohumil 25.9.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den Jano,
  můžete mi prosím napsat jak užívat při borelioze?
  Díky Bob

  • Jana 26.9.2018 at - Odpovědět

   Hezký den, Bobe, já bych ho brala asi jako na toho stafylokoka, tj. vnitřně, prvních 5 dní 20-30 ml 3 x denně (nebo lépe rozdělit ještě do více dávek za den), pak 3 x denně 8 ml. Ještě Vám napíšu e-mail. Jana

 13. Inka 4.9.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den, Jano, se zájmem jsem přečetla Vaše stránky a ohledně koloidního stříbra mám dotaz, zda by pomohlo na vyléčení kožní mykózy ( případně zda užívat zevně, vnitřně, nebo obojí). Když jsem na netu pátrala po léčivých produktech na tento problém, koloidní stříbro tam bylo zmíněno, ale bez podrobností. A taky Vás chci poprosit o odkaz pro nákup KS. Velice Vám děkuji.Inka.

  • Jana 5.9.2018 at - Odpovědět

   Hezký den, Inko, napsala jsem Vám email. Co se týká užívání, já bych zvolila vnitřně i zevně, protože kožní problémy mívají příčinu uvnitř, není to problém jenom kůže. Mějte se hezky, Jana

 14. Pavel 4.9.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den Jano,
  chtěl bych Vás poprosit o zaslání informace které koloidní stříbro zvolit.
  Moc Vám děkuji a přeji hezký den.
  S pozdravem Pavel

 15. Michal 12.8.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den, rád bych od Vás dostal nějaký tip od jakéhoho výrobce bych mohl ten roztok stříbra koupit. Otec má zlatého stafylokoka a nic nepomáhá. Předem děkuji za tip.

  • Jana 15.8.2018 at - Odpovědět

   Dobrý den, díky moc za komentář, napíšu Vám e-mail.

 16. Lucie 16.7.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den, Jano,
  chtěla bych Vás také poprosit o informaci, kde jste stříbro zakoupila. Děkuji mnohokrát 🙂

  • Jana 16.7.2018 at - Odpovědět

   Dobrý den, Lucie, napíšu do mailu, abych nedělala veřejnou reklamu :-), díky moc za komentář. J.

   • olga 16.10.2018 at - Odpovědět

    Dobry den Jano,
    mohla byste me doporucit kde KVALITNI koloidni stribro koupit? dekuji moc za kontakt….olga….Preju krasny den

    • Jana 16.10.2018 at - Odpovědět

     Hezký den, Olgo, napíšu Vám email. Díky moc za komentář. J.

 17. Zuzana 1.7.2018 at - Odpovědět

  Dobry den Janka,
  ja mam uz viac nez 3 mesiace velke problemy so stafylokokom haemolitikus mrsh v koznom tkanive na tvari,kde sposobuje velmi bolestivu infekciu a vyrazky.Mozte mi prosim poradit ako uzivat kol.striebro?Som uz skutocne zufala,atb moj stav velmi zhorsili,az tak,ze infekcia sposobila zapal trojklanneho nervu.

 18. Lenka 27.6.2018 at - Odpovědět

  Také prosím o info…zlaťáka mám opakovaně v očích…

  • Jana 27.6.2018 at - Odpovědět

   Díky za komentář, napíšu Vám e-mail.

  • JIŘINA 28.6.2018 at - Odpovědět

   Já jsem měla taky zlatého stafylokoka v očích.Nasadila jsem vnitřní detoxikacni kůru asi 3týdny podle návodu na internetu, bylo mi hodně špatně,vypadalo to jako silná chřipka,ale vydržela jsem.Zároveň jsem si každé 2 hodiny kapala koloidni stříbro do očí. Při vyteru zlatého stafylokoka mám stále, ale nemám žádné potíže. Určitě doporučuji.

   • Jana 29.6.2018 at - Odpovědět

    Hezký den, Jiřino, děkuji Vám za komentář – se stafylokokem v očích jste již několikátá, kdo píše, že stříbro zabralo. Já s očima vlastní zkušenost nemám, ale princip je stejný, věřím tomu, že pomáhá – tím spíš, že v případě očí se dá aplikovat přímo na místo, kde stafylokok je (podobně, jako když je v nose a dá se stříkat tudíž přímo do nosu). Tak hodně štěstí :-).

 19. Irena 20.6.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den, také bych Váse chtěla poprosit, jestli by jste mi mohla napsat kde jste stříbro koupila. Bylo nám řečeno, že syn je nositelem streptokoka, má už druhé antibiotika…, přesto bych raději sáhla po koloidním stříbru. Předem děkuji za odpověď, s pozdravem, Irena

 20. Klára 29.5.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den, koloidní stříbro používám Cca 14 dni. Byla jsem už v koncích už tři měsíce mě lékař léčil antibiotikama protože mi v krvi našli plicní chlamidie ošklivý kašel a stále nemocná .. stříbro jsem užila třikrát před odebráním poslední krve a z výsledku vyšlo ze jsou tam stále ale teď jsou neaktivní tak pokračují v léčbě a za 14 dni jdu na další odběr tak věřím v to ze mě koloidní stříbro zbaví těch mrch jako vás stafylokoka. 🤗

  • Jana 29.5.2018 at - Odpovědět

   Dobrý den, Kláro, přeju Vám, ať Vám to pomůže. Odhaduji, že 14 dní je moc krátká doba na úplné vyléčení, ale už by Vám mělo být o moc lépe. Já jsem to takto aspoň měla. Pak jsem ho ještě delší dobu brala na doléčení v menších dávkách. Dejte pak vědět, třeba do mailu. Držím moc palce!

 21. Iveta 27.3.2018 at - Odpovědět

  Dobrý den,
  poslala jsem Vám emailem dotaz na stříbro (které užívat) a nemám od Vás žádnou odpověď. Potřebuji ho prosím začít užívat, takže odpověď by se hodila co nejdříve. Děkuji mnohokrát. S pozdravem Iveta D.

  • Jana 27.3.2018 at - Odpovědět

   Dobrý den, to se moc omlouvám, ale Váš mail jsem vůbec nenašla, ještě znovu jsem ho teď hledala…napíšu Vám ze soukromé adresy.

 22. Angiska 14.3.2018 at - Odpovědět

  Jano,děkuji, střibro právě zkouším po ošklivé chřipce, která vyvolala kromě jiného zánět průdušek. I po 5 týdnech vykašlávám žluté hleny.Snad mi stříbro pomůže. Vaše stránky se mi moc líbí. Angiska

  • Jana 15.3.2018 at - Odpovědět

   Moc díky za komentář – dejte tomu čas, je vidět, že se průdušky potřebují zkrátka pročistit. Stříbro by na doléčení pomoci určitě mohlo. Na podporu vykašlávání se mi také hodně osvědčuje sirup z cibule – nakrájejte si večer několik cibulí na kousky, posypte je moučkovým cukrem nebo medem a promíchejte, aby se tím ta cibule obalila. Nechte do rána přikryté v misce, cibule pustí šťávu. Ráno buď slijte nebo rovnou z misky užívejte tu šťávu po lžičkách během celého dne. Držím palce, ať se brzy vyléčíte.

Napište komentář