Jak jsem psala v prvním díle článku, s kvasinkovými infekcemi to není jednoduché. Je potřeba se sebou „něco udělat“ celkově, jinak je téměř jistota, že se dřív nebo později vrátí.

Pokud tyhle problémy míváte, tak asi pro vás nebude novinka, že byste raději neměla chodit do bazénu, na mytí byste měla používat gel určený pro intimní hygienu (nejlépe nějaký přírodní), nosit prodyšné a volné oblečení (ne těsné džíny), pokud to jde, tak se vyvarovat užívání antibiotik atd.

Hodně důležitá je ale také protikvasinková dieta. Ačkoliv já tenhle výraz nemám ráda, protože je to v podstatě zdravá výživa, která je prospěšná v každém případě, „funguje“ na jakoukoliv nemoc i jako prevence. Ale dobře, pojďme si shrnout, co se tedy kvasinkám líbí a co ne :-):

Protikvasinková dieta

Co vyřadit z jídelníčku

Následující věci kvasinky rády jedí a tudíž jim to musíme odepřít, jinak se jich dost pravděpodobně trvale nezbavíme:

  • cukr – ten je hlavním zdrojem jejich potravy. I kdybyste měla vynechat z jídelníčku jenom jednu věc, cukr je na prvním místě. Vyvarujte se i většího množství sladkého ovoce. Když kvasinky nebudou mít co jíst, nebudou vás mít rády a odstěhují se jinam :-).

  • kynuté pečivo – tím totiž dodáváme tělu další kvasinky

  • bílá mouka obecně

  • alkohol – ten mají kvasinky také hodně rády :-).

  • když ne vynechat úplně, tak alespoň omezit živočišné produkty

  • polotovary a všechny potraviny, které obsahují konzervační látky

  • mléko – protože hodně zahleňuje. Kvasinky v takovém prostředí dobře přežívají a číhají na svou příležitost. Pak stačí sníst něco sladkého nebo užívat antibiotika a hned se přemnoží…

Co do jídelníčku přidat

Následujících potravin se naopak kvasinky bojí a je skvělé jimi tělo zásobovat co nejvíce:

  • zelené potraviny: chlorella, spirulina, mladý ječmen, ale třeba i „obyčejná“ kopřiva, pampeliška…

  • hodně zeleniny a trochu ovoce – tím vytvoříme zásadité prostředí, ve kterém se jim nedaří. Ideální jsou zeleninové šťávy a zelená smoothie.

  • celozrnné těstoviny a rýže, pohanka, jáhly… vláknina v nich obsažená čistí střeva jako kartáč, posilujeme tím přirozenou imunitu.

  • semena a ořechy – tím doplníme tělu výživné látky

  • z doplňků stravy bych určitě doporučovala jablečný ocet. Ten tělo krásně zezásadí a to kvasinky rády opravdu nemají :-).

  • je dobré pít čaj lapacho. Jednak hodně posiluje imunitu, ale působí i přímo protimykoticky.

Seznam potravin, které je dobré zařadit do jídelníčku, a které naopak vynechat, si můžete stáhnout tady >>  Není to speciální seznam pro protikvasinkovou dietu, ale jak jsem psala výše, protikvasinková dieta je v podstatě zdravá výživa obecně.

Hodně se vyplatí mít v dobrém stavu střeva, játra a další orgány, to má obrovský vliv jak na imunitu obecně, tak na boj s kvasinkami a jimi vylučovanými toxiny. Když si vezmeme, že ve střevech sídlí až 80 % naší imunity, játra jsou naším hlavním detoxikačním orgánem…

Mně tehdy moc pomohlo pročistit celé tělo, střevům dodat probiotika atd. Pomohlo mi to nejen se zbavit věčně se opakujících kvasinkových infekcí, ale i všech dalších chronických nemocí, viróz, alergie… je to v mých očích natolik důležité téma, že jsem o něm napsala eBook >> 

Mít čistý organismus a silnou imunitu, to je základ, který vám zaručí, že se vám kvasinky příště vyhnou obloukem. Na imunitu proti kvasinkám konkrétně je dobrá echinacea (zabraňuje mimo jiné jejich přemnožení v pochvě), na celkovou imunitu bych doporučila ještě Aloe vera a k tomu dělat další opatření, vybudovat si zdravé návyky atd. (o imunitě si můžete přečíst v tomto článku >>).

Buďte psychicky v pohodě

Stejně, jako platí pro každou nemoc, že opravdu hodně pomůže pročistit tělo, aby správně fungovalo, tak na stejné úrovni stojí psychika. Období, kdy jsem trpěla kvasinkami (a dalšími nemocemi), bylo období, kdy jsem se vnitřně trápila, byla smutná, řešila problémy ve vztahu (a nedokázala je vyřešit)… pro to, aby vás kvasinky a další breberky nadobro opustily, je strašně důležité být psychicky v pohodě, vyrovnaní, vyvarovat se stresu…

Zkuste se také zamyslet, jestli nemáte někde v podvědomí uložena nějaká stará traumata a nevyřešené záležitosti (obtížný porod, negativní sexuální zkušenosti…). Pokud nemáte harmonický přístup k sexu, jako žena se třeba necítíte dost dobrá (obecně), nemáte se dostatečně ráda, pak tím nahráváte přesně takovýmto typům nemocí. Určitě se vyplatí podobné psychické bloky „vyčistit“, vyřešit, zharmonizovat energii. Já jsem na to šla pomocí takových přirozených, jemných metod. Vyzkoušela jsem toho hodně a všechno, s čím mám dobrou zkušenost, jsem zařadila do online kurzu Uzdravení změnou mysli. 

Shrnutí na závěr – jak léčit kvasinkové infekce

Když bych měla problémy s kvasinkovými infekcemi shrnout, vychází mi z toho postup, který lze úspěšně aplikovat na spoustu nemocí:

Přeléčit akutní stav a pak se věnovat sobě celkově. Pročistit organismus, posílit imunitu, dodat tělu všechno, co potřebuje, pracovat s psychikou. Tím si zajistíme, že se v našem těle nebude žádným nežádoucím breberkám líbit a najdou si jinou oběť :-).

Já vím. Snadno se mi to říká, zrealizovat to už je mnohem těžší. Ale věřte, že jsem tím vším prošla a vím, jak moc se to vyplatí.

Dejte se do toho, stojí to za to :-).

Jana

  • Pokud byste rádi dostávali upozornění na nové články, napište mi prosím e-mail zde >>