Jana Bejčková - Mozaika zdraví
Začnu od konce.
Od dobrého, úžasného konce :-).

Já jsem konečně já, už hodně let zdravá a plná optimismu tak, jako jsem nikdy nebyla. Lezu po skalách, běhám orienťáky, plním si své sny, žiju naplno a jsem šťastná.

Bylo ale období, kdy jsem se potácela od jedné nemoci ke druhé a přestávala věřit, že se z toho někdy dostanu. 

Neprodělala jsem žádnou závažnou nemoc, jak by vás možná mohlo napadnout. Problémy ve vztahu, které jsem kdysi dávno nedokázala psychicky zvládnout, měly za následek, že jsem byla přibližně osm let pořád nemocná, chytla jsem všechno, „co kde lítalo“.

První kilometry jsem nachodila od doktora k doktorovi

Nespočet vyšetření, další a další antibiotika, pocity úzkosti, že se z toho nikdy nedostanu…bludný kruh se vším všudy. Většina testů v době, kdy jsem zrovna neměla akutní problém, byla v pořádku, od doktorů jsem slýchala nejčastěji větu „Nic Vám celkově není, v krevních testech máte jen drobné odchylky, napíšu Vám něco na posílení imunity.“

Zní to hezky, ale když máte jednu virózu, angínu apod. za druhou, nemůžete chodit do práce ani se starat o domácnost, nemůžete dělat, co vás baví, rozpadá se vám vztah a vy pořád jenom ležíte a polykáte prášky, moc vás tahle věta neuklidní.

Pochopila jsem, že když se budu pasivně spoléhat jenom na lékaře, moc mi to nepomůže.

Rozhodla jsem se tedy vzít své zdraví do vlastních rukou a přijmout za něj a za sebe plnou zodpovědnost.

Následoval kolotoč urputné snahy se z toho dostat

Naše knihovna se plnila literaturou o bylinkách, zdravé výživě, alternativních způsobech léčby…navštívila jsem několik léčitelů, studovala homeopatii, polykala preparáty čínské medicíny, čistila se u MUDr. Jonáše, půl roku jsem byla vegetariánka…heslo „tonoucí se stébla chytá“ bylo na mě jako dělané. Částečně se vše zlepšovalo, ale k dokonalosti ještě hodně chybělo, nikdo mi nedokázal úplně pomoci.

Začínalo mi svítat, že hlavní příčina je v psychice

Musím něco udělat se svou psychikou. Musím se přestat trápit, být optimista a věřit, že se z toho dostanu. A odblokovat všechno, co mi podvědomě brání se uzdravit. Přesněji řečeno – tušila jsem to od začátku. Jenže když ležíte s horečkou a polykáte další a další léky, které vám nepomáhají, buďte veselá a šťastná a věřte, že jste zdravá…Tolik jsem si přála se zase uzdravit, žít svůj život naplno a nenechávat si protékat den za dnem mezi prsty…

A tak nastalo období hledání mé cesty

Na začátku jsem netušila, jak moc široké téma to bude. Začínala jsem léčením těla a skončila u hledání cesty k sobě sama. Nahlédla jsem do těch nejskrytějších koutů své duše. Zjistila jsem špatnou/dobrou zprávu:

Nepomůže mi nikdo jiný, než já sama. Všechno je v mých rukou. Mohu se nechat inspirovat, popostrčit, ale je to na mně. Jenom na mně. To JÁ se mohu a musím uzdravit. Všechno začíná v mých myšlenkách a pocitech. Nemá cenu tlačit na dveře ke zdraví, otevírají se totiž dovnitř…

Myslím, že to byla a je skvělá, ta nejdůležitější zpráva :-).

Je těžké svou mnoho let trvající cestu shrnout do několika bodů. Na začátku bylo strašně důležité přijetí dané situace a rozhodnutí, že všechno zvládnu, uzdravím se, přijímám zodpovědnost a jdu do toho :-). Věřit sama sobě a své intuici. A pak soustavná práce s psychikou a pomoc tělu přirozenými způsoby.

Cesta za zdravím byla pro mne obrovskou životní zkouškou. Za mnoho let jsem získala spoustu zkušeností a znalostí, ke zkouškám z anatomie a fyziologie z vysoké školy přibyly další absolvované přednášky, kurzy (Reiki, práce v hladině alfa, metoda kotvení a autosugesce, základy homeopatie, zdravé stravování atd.). Zkusila jsem spoustu metod, postupů, receptů a aktivit a často zjišťovala, že nakonec fungují ty nejjednodušší, nejlevnější, nejpřirozenější a že je potřeba ke všemu přistupovat celostně.

Nakonec jsem to dokázala :-).
Lezení
Lezení Ostrov

Rok 2017: už hodně let zdravá, na fotkách důkaz – zase lezu po skalách :-). 

Rozhodla jsem se sepsat své zkušenosti

Rozhodla jsem se své zkušenosti předat a pomoci dalším lidem. Věřím, že tím, že vše sepíšu, mohu mnohým z vás ušetřit spoustu času. Času, který byste strávili hledáním v knihách, na internetu, sezením v čekárnách ordinací a u léčitelů, abyste nakonec zjišťovali pravděpodobně totéž, k čemu jsem docházela postupně já.

A tak vznikla Mozaika zdraví. Své si zde najdou i ti, kdo „jenom“ chtějí své zdraví upevnit, posílit imunitu, žít zdravým životním stylem. Ale je hlavně pro ty, kdo se cítí nemocní, nešťastní, kdo nedokážou najít cestu ven z bludného kruhu antibiotik a vyšetření. Pro ty, kdo zatím bezmocně bloudí v labyrintu lékařů, léčitelů, nejrůznějších způsobů výživy, bylinek a doplňků stravy posilujících imunitu, kdo možná vynakládají spoustu peněz za alternativní způsoby léčby, které nezabírají. Pro vás všechny mám totiž skvělou zprávu:

Když budete opravdu chtít, všechno zvládnete a budete zase zdraví, šťastní a plní energie, přestože tomu třeba zatím nevěříte. Vím, že to dokážete. Přirozenými metodami, celostním přístupem zahrnujícím uzdravení těla i mysli.

O jednotlivých zastávkách mé cesty budu psát články na tomto webu a budu si přát, aby vám co nejvíce pomohly a inspirovaly vás. O čem konkrétně budou, jak jsem se uzdravila, o jaké zkušenosti se s vámi chci podělit a s čím vám mohu pomoci, se můžete dočíst v menu Co se zde dočtete.

Jsem už dlouho zdravá a šťastná. A vím, že spousta z vás se nachází v témže bodě, v jakém jsem stála já před mnoha lety. Chci vám ukázat zkratku, abyste nemuseli projít beznadějnými pokusy a omyly. Nemám pro vás zázračnou pilulku, jednu zázračnou konkrétní metodu ani přesný návod. Mám inspiraci a rozcestník, který vám ukáže směr. Tu svou, konkrétní, jedinečnou cestu si ale stejně nakonec budete muset najít sami, univerzální návod neexistuje. Přeju vám, aby ta vaše cesta byla co nejkratší a vysypaná jemným pískem.

Jana