Vzpomínám na chvíle, kdy jsem se strašně snažila uzdravit, ale s každou další nemocí, s každými dalšími antibiotiky přicházela rezignace, zklamání, strach, že už nikdy nebudu „normálně“ žít. Všichni mi říkali, že musím myslet pozitivně, věřit tomu, že se uzdravím, že síla myšlenky hraje velkou roli…

Když jsem byla pár týdnů zdravá, tak jsem měla vždycky obrovskou chuť to dokázat, ale pak jsem se zase jednoho dne probudila s bolestí v krku nebo s horečkou. A hned jsem měla před očima sezení v čekárně lékaře, antibiotika, minimálně tři týdny v posteli… možná se v tom také vidíte.

Pak jsem časem pochopila, jak je opravdu důležité, abych pracovala se svou psychikou, byť po malých krůčcích, vyčistila staré „programy v hlavě“, přenastavila komplet svoje myšlení.

V tomhle článku se chci zaměřit na jednu konkrétní věc z toho všeho: sílu jednotlivých myšlenek.

Síla myšlenky je obrovská: dává pokyn buňkám v těle

Myslím, že teprve když jsem 100% uvěřila a uvědomila si naplno, jak obrovskou moc naše myšlenky a emoce mají, když jsem si našla pro sebe různé důkazy, začala jsem tohle téma brát opravdu vážně. Přesunula jsem ho z kategorie „to je přece jasné, to ví každý, však se snažím myslet pozitivně, ale já teď hlavně potřebuju nějaký lék, bylinku, něco reálného, co mi doopravdy pomůže“ do kategorie „to, jak myslím, je naprosto zásadní a musím to dát na první místo“.

Proto píšu tenhle článek. Aby to třeba některým z vás docvaklo :-). Abyste měli šanci se snadněji uzdravit, přestože jste už o síle myšlenek četli a slyšeli určitě mnohokrát a přijde vám to jako samozřejmá věc.

Jedno je jasné: abychom se uzdravili, musíme 100% věřit, že je to možné. A všechny svoje myšlenky směřovat k uzdravení. Protože právě myšlenkami a emocemi dáváme buňkám v těle doslova pokyn, jak se mají chovat (prostřednictvím mozku se aktivují chemické procesy, začnou se vylučovat hormony odpovídající našim emocím atd.).

myšlenky - mozekKdyž nás občas napadne něco negativního, nic se neděje, to je samozřejmě normální. Ale pokud nás napadají opakovaně stejné myšlenky, tak se v mozku „usadí“, vytvoří pos