Kamarádi mě znají: jsem systematik a plánovač :-), což vnímám jako dar i prokletí zároveň. Když se rozhoduji o něčem pro mě důležitém, nastuduji si ohledně toho tolik informací, že pak mohu začít fungovat jako poradna. Dělají si ze mě kvůli tomu legraci. Třeba situace, kdy jsem vybírala nové auto. Pročetla jsem tolik článků, doporučení atd., že se mě pak chodili ptát na rozdíly mezi motory :-).

A tak, když zjistili, že jsem si důkladně čistila tělo a že jsem se potom např. „jakoby náhodou“ zbavila alergie, začali se mě ptát, jakou čistící kúru jsem si vybrala, jak jsem to udělala. Že by do toho asi měli jít také, protože se jim začínají objevovat problémy takové a makové atd.

Znají mě :-). Nespokojím se s první čistící kúrou, kterou najdu na internetu. Musím mít prostudované veškeré dostupné informace tam a zpátky a sestavit si svůj vlastní plán. Protože jinak bych během čištění „čistě náhodou“ narazila na nějaký jiný, zaručeně lepší postup a začaly by ve mně hlodat pochybnosti :-). /pozn. – na alergii jsem „nasadila“ ještě další postupy, nejen čištění, ale to až někdy příště/

A proč vlastně detoxikace těla?

Jsem přesvědčená, že 90 % příčin všech nemocí je v psychice. Pomocí práce s myšlenkami, zažitými vzorci chování, psychosomatikou apod. lze docílit zázraků. Nicméně dnešní uspěchaná doba, znečištěné životní prostředí, toxický vzduch, voda s přídavkem chemikálií, nezdravé potraviny a špatný způsob stravování, léky, kosmetika, chemie pro domácnost, nedostatek pohybu a přemíra stresu…to všechno a mnohé další způsobuje, že i v těle zdravého člověka se postupně usazuje spousta toxických a odpadních látek. Střeva, žlučník apod. se doslova obalují vrstvami usazenin, které následně tvrdnou, zahnívají a jsou živnou půdou pro škodlivé bakterie a parazity atd.

Je tudíž podle mne sice skvělé pracovat s psychikou (a považuji to za nejdůležitější krok na cestě k uzdravení), ale pokud tělu pomůžeme i fyzicky, bude nám vděčné a proces uzdravování tím hodně urychlíme.

Jeho pročištění považuji za základ všeho, protože jenom čistý organismus může správně fungovat. Jenom tak může vylučovat vše, co je potřeba vyloučit, a brát si z potravy všechno, co potřebuje.

Je to stejné, jako např. s údržbou strojů nebo s odpady v domácnosti. Jednou za čas je potřeba je pročistit, jinak se začnou ucpávat a přestanou plnit svou funkci. Když tělo pročistíme, výsledek pocítíme téměř okamžitě. Zlepší se imunita, vzroste nám energie, zvýší se samočistící schopnost orgánů, které si doslova oddychnou a začnou přirozeně fungovat.

A tak se mým dalším tématem k podrobnému prozkoumání stala očista organismu :-).

Rozhodla jsem se, že kromě toho, že ze sebe začnu systematicky dělat optimistu a životního nadšence, to bude první krok na mé cestě k uzdravení.

Divili byste se, kolik čistících kúr existuje :-). Krátkodobé, dlouhodobé, neskutečně drahé, jiné zadarmo, pomocí přírodních preparátů, bylinek, léků, nejrůznějších přístrojů, terapií…bohužel ale ne všechny jsou účinné.

Poté, co jsem si v tom udělala přehled, jsem si je rozdělila na dvě základní kategorie – oběma by se měl člověk podle mne jednou za určité období zabývat:

1) Krátkodobé, trvající přibližně 3 dny až 3 týdny

Jsou to postupy, kterými lze celkově pročistit organismus. Nepročistí vás 100% do hloubky, ale pomohou tělu odlehčit, usnadní mu práci, cítíte po nich více energie. Jsou skvělé jako prevence alespoň jednou ročně, ideálně na jaře (ale není nic proti ničemu, když se provádějí kdykoliv během roku).

Z mnoha a mnoha, které jsem našla a vyzkoušela, jsem si nakonec vybrala několik, které mi přijdou nejsmysluplnější a nejúčinnější. Podrobný návod na 6 dle mého názoru nejlepších jsem sepsala v eBooku 6 nejlepších způsobů, jak rychle pročistit organismus. 

2) Dlouhodobé, kterými důkladně pročistíme celé tělo. Postupně, po jednotlivých orgánech, opravdu do hloubky

Návodů, názorů a postupů existuje mnoho a přiznávám, že sestavit plán důkladné očisty bylo pro mě zpočátku docela oříškem :-). Ale informace, které jsem získávala, se tak nějak samy začaly skládat dohromady, pro jednotlivé orgány mi vždycky nakonec vyšel jeden nebo dva nejlepší, léty prověřené způsoby, dokonce i časový harmonogram z toho vyplynul hodně smysluplně.

Sestavila jsem si plán očisty rozložený do jednoho roku. Nejprve se mi zdálo, že je to zbytečně dlouhá doba, ale když jsem studovala všechny poznatky, odborné informace a zkušenosti jiných lidí, vyšlo mi to jednoznačně jako nejlepší cesta k opravdu důkladnému pročištění. Některé věci zkrátka nejde uspěchat. Zároveň je to i nejlepší postup, aby tělo dokázalo vše zpracovat a neublížili jsme si. Praxe mi to jednoznačně potvrdila a navíc čistý čas, který se stráví v průběhu roku vlastní očistou, není vůbec dlouhý.

Takovouto důkladnou očistu bych určitě doporučovala jako start k jakémukoliv uzdravování i jako jednorázovou prevenci pro zdravého člověka.

Očistná kúra olivovým olejemJá sama, jak jsem psala, jsem se z velké části i díky tomuto čištění zbavila alergie a počet viróz apod., které mě v té době trápily, se hodně zredukoval. Obecně se doporučuje následné zopakování vždy jednou za několik let. Sama pro sebe jsem si stanovila interval každých deset let, ale určitě by neškodilo i častěji.

Svoje poznatky a přesný návod k jednotlivým krokům očisty jsem popsala v eBooku Detoxikace od A do Z aneb návrat ke kořenům zdraví.

Na závěr ještě malé zamyšlení

Vlastně ani nevím, jestli ten přívlastek „systematik a plánovač“ na mě ještě sedí. Např. pro sestavení plánu čištění se tahle vlastnost určitě hodí :-), ale postupem času čím dál víc docházím k tomu, že je často lepší neplánovat tolik do detailu a nechat věcem více volný průběh. Nedávat životu pevné hranice. Roztáhnout křídla a jen tak si letět.

Protože jenom tak vás může osud zavát na nové, zajímavé cesty, na místa s novým výhledem (a pohledem na věc), poslat k vám ty správné lidi, popostrčit vás do situací a momentů, které byste s pevným plánem rozepsaným do posledního puntíku nezažili. A to by byla škoda :-).

Jana

  • Pokud byste rádi dostávali upozornění na nové články, napište mi prosím e-mail zde >>