Kamarádi mě znají: jsem systematik a plánovač :-), což vnímám jako dar i prokletí zároveň. Když se rozhoduji o něčem pro mě důležitém, nastuduji si ohledně toho tolik informací, že pak mohu začít fungovat jako poradna. Dělají si ze mě kvůli tomu legraci. Třeba situace, kdy jsem vybírala nové auto. Pročetla jsem tolik článků, doporučení atd., že se mě pak chodili ptát na rozdíly mezi motory :-).

A tak, když zjistili, že jsem si důkladně čistila tělo a že jsem se potom např. „jakoby náhodou“ zbavila alergie, začali se mě ptát, jakou čistící kúru jsem si vybrala, jak jsem to udělala. Že by do toho asi měli jít také, protože se jim začínají objevovat problémy takové a makové atd.

Znají mě :-). Nespokojím se s první čistící kúrou, kterou najdu na internetu. Musím mít prostudované veškeré dostupné informace tam a zpátky a sestavit si svůj vlastní plán. Protože jinak bych během čištění „čistě náhodou“ narazila na nějaký jiný, zaručeně lepší postup a začaly by ve mně hlodat pochybnosti :-). /pozn. – na alergii jsem „nasadila“ ještě další postupy, nejen čištění, ale to až někdy příště/

A proč vlastně detoxikace těla?

Jsem přesvědčená, že 90 % příčin všech nemocí je v psychice. Pomocí práce s myšlenkami, zažitými vzorci chování, psychosomatikou apod. lze docílit zázraků. Nicméně dnešní uspěchaná doba, znečištěné životní prostředí, toxický vzduch, voda s přídavkem chemikálií, nezdravé potraviny a špatný způsob stravování, léky, kosmetika, chemie pro domácnost, nedostatek pohybu a přemíra stresu…to všechno a mnohé další způsobuje, že i v těle zdravého člověka se postupně usazuje spousta toxických a odpadních látek. Střeva, žlučník apod. se doslova obalují vrstvami usazenin, které následně tvrdnou, zahnívají a jsou živnou půdou pro škodlivé bakterie a parazity atd.

Je tudíž podle mne sice skvělé pracovat s psychikou (a považuji to za nejdůležitější krok na cestě k uzdravení), ale pokud tělu pomůžeme i fyzicky, bude nám vděčné a proces uzdravování tím hodně urychlíme.

Jeho pročištění považuji za základ všeho, protože jenom čistý organismus může správně fungovat. Jenom tak může vylučovat vše, co je potřeba vyloučit, a brát si z potravy všechno, co potřebuje.

Důkladná očista organismuJe to stejné, jako např. s údržbou strojů nebo s odpady v domácnosti. Jednou za čas je potřeba je pročistit, jinak se začnou ucpávat a přestanou plnit svou funkci. Když tělo pročistíme, výsledek pocítíme téměř okamžitě. Zlepší se imunita, vzroste nám energie, zvýší se samočistící schopnost orgánů, které si doslova oddychnou a začnou přirozeně fungovat.

A tak se mým dalším tématem k podrobnému prozkoumání stala očista organismu :-).

Rozhodla jsem se, že kromě toho, že ze sebe začnu systematicky dělat optimistu a životního nadšence, to bude první krok na mé cestě k uzdravení.

Divili byste se, kolik čistících kúr existuje :-). Krátkodobé, dlouhodobé, neskutečně drahé, j