Naprosto klíčovým a zásadním okamžikem, kdy se všechno obrátilo k lepšímu a já se začala uzdravovat, bylo moje hluboké vnitřní rozhodnutí, že se zkrátka uzdravím. Dala jsem naprosto vážný slib sama sobě.

Bylo to převzetí zodpovědnosti sama za sebe místo pouhého pasivního předávání moci nade mnou a zodpovědnosti za moje zdraví doktorům. Dala jsem si naprosto jasný záměr a začala se dívat na budoucnost pozitivně, optimisticky. Tehdy poprvé jsem začala doopravdy věřit, že budu zase zdravá, i když jsem ještě netušila, jak to udělat.

Ale správné cesty se brzy ukázaly. Začala jsem hledat informace, zkoušet různé metody, poslouchat a vnímat svoje tělo… začala jsem být „sama se sebou, sama v sobě“. A moje tělo i mysl se opravdu začaly uzdravovat…

V sekcích Můj příběh Co se zde dočtete jsem slíbila, že vás budu inspirovat a postupně odkrývat jednotlivé dílky mozaiky zdraví. Já sama jsem je nacházela postupně, během dlouhé doby. Některé se objevily samy, získání jiných mě stálo hodně úsilí, času, opakovaných pokusů a omylů. Chci vám pomoci je postupně najít a složit všechny, protože teprve společně mohou vytvořit obrázek.

Dlouho jsem přemýšlela, který dílek zvolit jako první. Vzpomínala jsem na okamžiky, které byly pro mě zásadní a zlomové. Myslím, že tím nejdůležitějším momentem na cestě k opravdovému a trvalému uzdravení byl právě tento můj slib sama sobě.

Seděla jsem jednou doma na gauči a snila o tom, že jsem zase zdravá, že místo sezení v obýváku zase lezu po skalách, běhám orienťáky po lese a jsem plná energie.

Tehdy jsem sama sobě slíbila, že to ještě zažiju.

Mějte se rádi a slibte sami sobě, že se uzdravíteA že to všechno a mnohem víc budu prožívat kdykoliv se mi zachce. Slíbila jsem si, že začnu pro sebe něco dělat a že to dokážu. Teď nebo nikdy. Samo to nepůjde, musím začít. Pr