Lékaři, kteří se zabývají psychoneuroimunologií, říkají, že téměř jakékoliv uzdravení závisí jen na schopnosti si představit, že jsem zdráv. Mně už se tolikrát potvrdilo, že je to pravda, že moje myšlenky mají tak neuvěřitelnou moc… až jsem z toho měla husí kůži :-). Ale také jsem hodněkrát byla svědkem, že to nefungovalo (mně osobně i jiným). V čem je tedy zakopaný pes :-)?

Jsou na to různé názory, ale v podstatě všechny směřují k jednomu základu: je potřeba se nejprve dostat do stavu hlubokého uvolnění, kdy přestáváme vnímat svoje tělo, předměty a lidi kolem, tj. do hladiny alfa (nebo ještě hlouběji). Alespoň tak nás to kdysi učili na odborném semináři :-).

Ve chvíli, kdy nevnímám nic hmotného a naladím se na energetické pole kolem nás, na ten nekonečný prostor a čas, kdy cítím, že jsem spojená s něčím větším, tak vždycky úplně cítím, že „teď je to ono“ a můžu změnit cokoliv :-). 

A ono to tak opravdu funguje: v takovém stavu dokážeme až neuvěřitelně ovlivňovat (hlavně pomocí vizualizace) svůj mozek, svůj způsob myšlení, čistit si staré podvědomé programy, přenastavovat svou mysl a nasměrovat svoje tělo, aby se samo začalo uzdravovat.

Resp. ono to funguje i při „nedokonalém provedení“ :-), ale pak všechno trvá déle.

Hladina alfa

mimo prostor a časV momentě, kdy jsme ve stavu toho hlubokého uvolnění, jsme (jak už jsem psala :-)) většinou v tzv. hladině alfa (tj. na frekvenci 14–7 Hz). Kdo pravidelně medituje, dostane se klidně ještě hlouběji, ale to už je vyšší dívčí :-), umět to vědomě a ne jenom ve spánku. Já končím alfou, hlouběji se dostanu, jenom když při tom usnu :-).

Nebojte se, hladina alfa není hypnóza ani nejste v žádném transu :-). Je to pro nás naprosto přirozený stav. Malé děti jsou například v alfě většinu času, protože používají obě hemisféry současně. Díky tomu také celý den řádí a rychle se regenerují, zatímco my už usínáme vstoje :-). Jak rostou, tuto schopnost být v alfě ztrácejí, protože ve škole atd. se posiluje hlavně levá, logická hemisféra, a pravá, intuitivní, je najednou pozadu.

Ale i my, dospěláci, jsme v alfě občas „jen tak“, aniž bychom o tom věděli. Například když jsme na toaletě nebo když se díváme „do prázdna“.

Meditací v alfě zásadně ovlivňujeme své zdraví

hluboké uvolnění v hladině alfaKdyž se naučíme se do hladiny alfa dostat a pracovat v ní pomocí vizualizace, můžeme krásně ovlivňovat svou mysl, svoje podvědomí (v alfě se s ním dokážeme lépe spojit), a říci jasně svému tělu, že se má a může uzdravovat. Nastartujeme tím jeho samoléčebné procesy. Je to už mnohokrát vědecky dokázáno, že tak opravdu zásadně ovlivňujeme své zdraví a celý život.

A že neexistují žádné limity (jen ty v naší hlavě), se můžete přesvědčit například na kurzech přechodu přes žhavé uhlí. V hladině alfa si „naprogramujete“, že se zkrátka nespálíte, a opravdu přejdete v pohodě. Pamatuju si historku, kdy se při tomto kurzu spálil jen primář protipopáleninového oddělení, který tomu nevěřil a přišel se přesvědčit, že je to celé nesmysl :-).

Jak sestoupit do hladiny alfa

Způsobů, jak se do hladiny alfa dostat, je víc, teď vám ukážu jeden takový základní.

  • Zavřete oči. Tím mozek „odříznete“ od velké části vnějších podnětů. Můžete si pustit relaxační hudbu, aby i sluch měl „k dispozici“ jen to, co je žádoucí.

  • Udělejte několik hlubokých nádechů a výdechů. Pak chvilku jenom pozorujte svůj dech.

  • Postupně uvolňujte celé tělo od konečků prstů na nohou až po temeno hlavy. Berte to po malých částech těla a představujte si, že z nich úplně odchází všechna energie. Jako kdyby vaše tělo bylo spacák a vy jste z něj vylézali ven :-).

  • Představte si, že nastupujete do výtahu v padesátém patře. Výtah se rozjíždí dolů a vy pomalu počítáte od 50 do 1. Později, až se naučíte rychleji uvolnit, můžete počet pater snižovat až na 12 (tj. počítat jen od 12 do 1).

Krok 2: vizualizace

Nyní jste pravděpodobně v hladině alfa. Tím to ale nekončí, následuje krok 2, a tím je vizualizace. Tj. představování si, jak jste zdraví. To má také svá pravidla, aby to pěkně fungovalo :-), o tom si můžete přečíst tento článek.

Můžete si to ale hned cvičně vyzkoušet (včetně té vizualizace): stáhněte si zdarma moji meditaci na aktivaci samoléčení v mp3 a pusťte se do toho :-).

Podrobně všechno také učím hned na začátku mého online kurzu Uzdravení změnou mysli, protože dostat se do hladiny alfa je takový základ, který je k práci s psychikou dobré umět :-).

Přeju vám krásné „alfové“ zážitky :-).

Jana
  • Pokud byste rádi dostávali upozornění na nové články, napište mi prosím e-mail zde >>