Vedené meditace

pro

uzdravení těla i mysli

„Uvnitř každého z nás je ticho. Ticho tak rozsáhlé, jako vesmír. A když zažíváme toto ticho, vzpomeneme si, kdo jsme.“

Gunilla Norris

Vedené meditace jsou šance, jak se do svého vnitřního ticha ponořit, uvolnit se, napojit se sami na sebe, na své srdce a duši. V takové chvíli můžeme tvořit zázraky…

  • Tušíte, že příčina vašich zdravotních problémů souvisí s psychikou?
  • Jste psychicky vyčerpaní, nesoustředění, žijete v permanentním stresu a nevíte, jak z toho ven?
  • Cítíte se odpojeni sami od sebe, od svého nitra, jakoby vláčeni vnějšími okolnostmi?
  • Prožíváte různé strachy, úzkosti a další negativní emoce, špatně spíte a nevíte, jak vystoupit z bludného kruhu?

MandalaPřed mnoha lety jsem se přesně takhle cítila.

Byla jsem fyzicky nemocná, psychicky úplně na dně. Když jsem se rozhodla na sobě pracovat, změnit svou mysl a tím uzdravit i fyzické tělo, jedna z metod, které mi moc pomáhaly, byly právě vedené meditace. Nejprve jsem je dlouhé roky jenom poslouchala, nakonec jsem je začala i tvořit. A tady je výsledek :-):

Nahrála jsem pro vás 7 vedených meditací na konkrétní témata.

Při jejich tvorbě jsem vycházela z více než 20letých zkušeností, co nejlépe funguje a na co se v nich zaměřit, aby opravdu pomáhaly.

Co se začne měnit, když budete vedené meditace pravidelně poslouchat (a naplno je prožívat):

  • Celkově se vám zlepší fyzické i psychické zdraví. Při meditaci se automaticky snižuje hladina stresových hormonů, dostáváme se do módu uzdravování a regenerace.

  • Můžete si zlepšit nebo úplně vyléčit nějaký konkrétní zdravotní problém. Pomocí vizualizace cíleně ovlivňujeme fungování jednotlivých částí těla, orgánů, imunitního systému.

  • Budete se cítit vnitřně vyrovnaní, spokojení. Zklidníte tok svých myšlenek. Dlouhodobě se vám bude lépe spát.

  • Zbavíte se strachů, stavů úzkosti a všeho, co už v životě nepotřebujete. Budete vnitřně stabilnější.

  • Na chvíli se od všeho a všech odpojíte. Budete jenom vy, teď a tady, sami se sebou. Pocítíte napojení na své vnitřní já.

  • Svoje myšlenky a emoce pak dokážete nasměrovat přesně tam, kam potřebujete, abyste ve svém životě dosáhli všeho, co si přejete.

7 vedených meditací pro uzdravení těla i mysli 

Mgr. Jana Bejčková 
ilustrace Kateřina Bejčková

Meditace pro práci s úzkostíMeditace pro práci s úzkostí

Je normální, když prožíváme celou škálu emocí včetně úzkosti. Není dobré ji hned potlačovat a násilně se snažit být pořád veselí. Když ale negativní emoce přesáhnou určitou míru a prožíváme je dlouhodobě, můžeme si přivodit nejrůznější zdravotní problémy. Tahle meditace vám pomůže se přílišné úzkosti zbavit a naučit se prožívat pozitivní pocity.

Meditace pro práci se strachemMeditace pro práci se strachem

Stejně jako v případě úzkosti, i strach je samozřejmě do určité míry normální a vítaný. Chrání nás před opravdu nebezpečnými situacemi. Když se ale bojíme pořád, všeho a příliš, naše tělo je v permanentním stresu a nedokáže správně fungovat. Doslova oslabujeme jeho samouzdravovací schopnosti a imunitní systém. Touto meditací dostanete svůj strach pod kontrolu a naučíte se s ním pracovat, aby vás neničil.

Meditace pro lepší spánekMeditace pro lepší spánek

Kvalitní spánek je pro každého z nás až neskutečně důležitý. Ve spánku se čistí tělo i mysl, léčí se traumata, imunitní systém pracuje naplno, posiluje se emoční stabilita. Meditace dokáže před spaním zklidnit vaše myšlení a uvolnit tělo, aby mohlo celou noc „pracovat podle plánu“ a regenerovat. Je to krásný pocit, vyspat se opravdu dorůžova :-).

Meditace na odevzdání nepotřebnéhoMeditace na odevzdání nepotřebného

Každý z nás se pořád vyvíjí, posouvá se ve svém osobním rozvoji dále. Spolu s tím se mění i naše potřeby. Jednou za čas je skvělé udělat takový „generální úklid“. Ať už doslova – vyházet věci, které už nenosíme, nepoužíváme, tak i obrazně. Je úžasně očišťující, zbavit se v životě všeho, co nám už neslouží, a udělat prostor pro nové. Nové myšlenky, návyky, vztahy…

Meditace na posílení sebedůvěryMeditace na posílení sebedůvěry

Mít se rád, věřit ve své schopnosti a v sebe sama je základ pro všechno, včetně uzdravení. Abychom se uzdravili, musíme věřit svému tělu, že to dokáže, a svojí mysli, že ho k uzdravení povede (a nebude ho naopak bojkotovat). Nejde o žádnou namyšlenost :-), ale o zdravou míru sebedůvěry.

Meditace pro ideální zdravíMeditace pro ideální zdraví

Je až neuvěřitelné (a vědecky dokázané), jak moc můžeme svoje zdraví ovlivňovat svými myšlenkami a emocemi. Pomocí vedené meditace dokážeme nastartovat samouzdravovací procesy v těle, posilovat imunitní systém, nebo se zaměřit na nějaký konkrétní zdravotní problém. Svými představami dáváme mozku a tělu pokyn, aby se uzdravovalo.

Meditace na tvorbu ideální budoucnostiMeditace na tvorbu ideální budoucnosti

Stejně tak, jako zdraví, můžeme vizualizací v hladině alfa ovlivnit všechny oblasti v životě. Svými myšlenkami a emocemi, které při meditaci prožíváme, tvoříme nová nervová spojení v mozku, doslova měníme mozek. Pak začneme přitahovat nové situace, nové lidi atd. – v souladu s naším přáním.

Délka jednotlivých meditací je přibližně 20 minut.

Jana BejčkováKdo za tím vším stojí

Jsem propagátorkou celostního přístupu ke zdraví, převzetí zodpovědnosti sám za sebe a (nejen) alternativních metod léčení těla i psychiky. Několik let jsem měla dlouhotrvající, stále dokola opakující se zdravotní problémy. Má cesta za zdravím zahrnovala mnoho let studia, zkoušení různých alternativních metod, celkovou změnu životního stylu, a hlavně vytrvalou práci s psychikou. Naučila jsem se nejrůznější metody, jak svou mysl vyčistit, přenastavit a svoje zdraví díky tomu vědomě ovlivňovat. Dneska jsem zdravá a plná energie, o které se mi dřív ani nesnilo :-). Nasbírala jsem velké množství vědomostí a zkušeností, které nyní moc ráda předávám dál. Mimo jiné pomocí těchto vedených meditací.

Jana

(Mgr. Jana Bejčková)

Jaká je cena

Cenu meditací jsem vymyslela necelých 100 Kč za jednu (jako třeba dvě kafíčka :-)). Celý balíček meditací tedy vychází na:

690 Kč 

Chci koupit meditace
Vedené meditace se skládají z těchto částí:

Mluvené slovo

Texty jsem dlouho ladila a pečlivě volila takové vizualizace, které vám co nejrychleji a nejsnadněji dokážou pomoci v daném tématu, na které je meditace zaměřena.

Meditační hudba

Vybrat tu pravou hudbu k meditacím je docela oříšek, ale myslím, že se to povedlo :-). Občas jsem ji doplnila zvuky přírody, jednu krásnou skladbu dokonce pro mě složila paní na lyru – na míru pro dané téma. Díky hudbě budete mít z meditace mnohem silnější prožitek, snadněji se uvolníte a ovlivníte své podvědomí.

Jak fungují vedené meditace

Meditace - západ slunceLidský mozek je tak trochu lenoch :-). Když si na něco zvykne, nerad to opouští. Proto je jakákoliv změna v našem myšlení a jednání tak těžká. Meditace je ideální šance, jak přepsat zažité programy a přesvědčení novou zkušeností.

Když si při meditaci v hladině alfa pravidelně opakujeme tytéž myšlenky, prožíváme stejné emoce, silně tím ovlivňujeme svoje podvědomí. Vytváříme nová nervová spojení a doslova měníme strukturu mozku.

Jinými slovy – pomocí meditace dokážeme vystoupit z bludného kruhu negativních přesvědčení a přeprogramovat mozek tak, aby nás podporoval v uzdravení a v pozitivním myšlení.

Vliv meditací na zdraví je obrovský – to je vědecky prokázáno. Naučit se sám meditovat ale bývá těžké. Trvá dlouho, než se dokážeme úplně uvolnit a ovládat své myšlenky. Vedené meditace jsou skvělou možností, jak meditovat, i když jste začátečník, a zároveň brzy pocítit příznivý efekt. Stačí, když se pohodlně uvelebíte v křesle, necháte se vést a budete všechno co nejintenzivněji prožívat…

Meditovat pod mým vedením a vylepšit své zdraví i celý život můžete za 

690 Kč

Chci koupit meditace

Garance vrácení penězVáš dobrý pocit je pro mne důležitý. Kdybyste náhodou zjistili, že vás moje meditace ničím neobohatily, nabízím garanci vrácení peněz. Napište mi do 14 dnů od zakoupení a já vám vrátím peníze zpět.

 Pokud byste se rádi ještě na něco zeptali, napište mi na adresu: jana@mozaikazdravi.cz