Jana Bejčková
Jana, těší mě :-).

Vydejte se se mnou na cestu….

Stručně o mně

Mám za sebou úspěšnou uzdravovací cestu. Byla dlouhá, klikatá, ale nakonec se mi podařilo vybojovat zpátky svoje zdraví, štěstí a mohu si užívat všech radostí života naplno. Posbírala jsem během ní velké množství zkušeností a vědomostí, jak celostním přístupem, přirozenými způsoby poskládat všechny dílky do pomyslné mozaiky zdraví. Rozhodla jsem se je sdílet na tomto webu, abych vám, kdo se motáte v bludném kruhu nemocí nebo jen chcete své zdraví upevnit, ušetřila spoustu času a energie. Třeba se vám to bude hodit :-).

Celý můj příběh si můžete přečíst tady >>

Co na webu najdete
Práce s psychikou

Práce s psychikou

Jak využít na maximum vliv psychiky na zdraví: jak poznat, co vám tělo „říká“, jak odstranit psychické bloky a traumata z minulosti, jak ovlivňovat své podvědomí (dost často nám v uzdravení brání), jak přenastavit své myšlení, abyste se uzdravili.

Zdravé tělo

Zdravé tělo

Jak využít samouzdravovací schopnost těla. Jak ho detoxikovat, jak posílit imunitu, jak se dostat z konkrétních nemocí. Jak můžete tělu pomoci bylinkami, přírodními prostředky, alternativními metodami.

Zdravá strava

Zdravá strava

Jak sestavit zdravý jídelníček přirozeně, jednoduše, tak, abyste netrávili hodiny v kuchyni a aby vám to chutnalo. Jak najít způsob stravování ideální právě pro vás (každý jsme jiný a máme trochu jiné potřeby).

Zdravé cvičení

Zdravé cvičení

Co a jak konkrétně cvičit, aby to prospívalo vašemu zdraví. Jak cvičit přirozeně, aniž byste se museli trápit v posilovně nebo na běžeckém pásu. Jak zařadit zdravé pohybové návyky do svého života. Tak, aby vám to dělalo radost :-).

A další rady a tipy, abyste si mohli naplno užívat života a nemuseli polykat prášky. Všechno mnou osobně vyzkoušeno a ověřeno :-).

Podrobnější seznam toho, o čem je Mozaika zdraví, si můžete přečíst v sekci Co se zde dočtete >>

Čím začít

Můžete si třeba přečíst některý z nejčtenějších článků…

Očista organismu

Pročištění organismu je skvělým a hodně efektivním začátkem jakéhokoliv uzdravování. Mně kdysi dost zásadně pomohlo. Pokud to nechcete vzít hned zgruntu :-), zkuste alespoň krátkodobou (nejen jarní) očistu…zlepšení zdravotního stavu ucítíte již po krátké době…

Využijte hladinu alfa

Hladina alfa je naprosto přirozený stav mysli (malé děti jsou „v alfě“ většinu času). Když se ho naučíme využívat, můžeme ovlivnit své podvědomí, své myšlenky a začít do života přitahovat přesně to, co si přejeme, včetně zdraví. V článku najdete postup, jak na to…

Akupresurní body

Po letech mačkání akupresurních bodů jsem si oblíbila několik jednoznačných favoritů, které jdou snadno najít a fungují spolehlivě na běžné zdravotní problémy, popáleniny atd. V článku najdete i odkaz ke stažení pdf s podrobnými nákresy a popisy…

Všechny mé články najdete tady >>

…nebo si můžete stáhnout některý z eBooků zdarma:

6 nejlepších způsobů, jak rychle pročistit organismus

6 nejlepších způsobů, jak rychle pročistit organismus

Z mnoha krátkodobých čistících kúr, které jsem vyzkoušela, jsem vybrala 6 podle mne nejsmysluplnějších a nejúčinnějších. Nezaberou mnoho času, pomohou tělu zbavit se toxinů, získáte po nich více životní energie.

Odpuštění druhým i sobě sama

Odpuštění druhým i sobě sama

Konkrétní, fungující postupy, kterými se zbavíte emočních bloků a traumat z minulosti, „přepíšete“ v podvědomí navyklé vzorce chování ve vztazích a nastartujete tím ozdravné procesy v těle. Vyrovnání se s minulostí a získání vnitřní harmonie dokáže zázraky nejen v uzdravování.

Meditace nového začátku

Meditace nového začátku

V této meditaci se pročistíte od negativních energií, naplníte se novou, pozitivní energií a v hlubokém uvolnění si vizualizujete nový stav, tj. jak jste zdraví (nebo cokoliv jiného si přejete). Tím uděláte zásadní, první krok k tomu, aby se vám podařilo svých cílů dosáhnout.

Další materiály zdarma si můžete stáhnout tady >>

„Lidé obětují zdraví, aby vydělali peníze, pak obětují peníze, aby znovu získali zdraví. Znepokojují se minulostí a budoucností, neužívají si přítomnosti, a tak nežijí ani v přítomnosti, ani v budoucnosti. Žijí tak, jako by neměli nikdy zemřít, a potom zemřou bez toho, aby předtím žili.“

Dalajláma

„I když se nikdo nemůže vrátit a vytvořit zcela nový začátek, každý může začít teď a vytvořit zcela nový konec.“

Carl Bard

„Nemá cenu tlačit na dveře ke zdraví a štěstí, otevírají se totiž dovnitř.“

„Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.“

Henry Ford